Strona główna Związki i relacje Złamane serce – jak się wyleczyć?‍

Złamane serce – jak się wyleczyć?‍

10
0
złamane serce

Strategie samoopieki, aby wyleczyć złamane serce Ustal realistyczne oczekiwania wobec siebie – Może być łatwo o frustrację, gdy próbujesz się wyleczyć. Możesz mieć pokusę, aby popchnąć się zbyt mocno lub ustawić nierealistyczne cele, jak szybko powinieneś poradzić sobie z rozstaniem. Bądź delikatny dla siebie i daj sobie czas, którego potrzebujesz, aby się wyleczyć. Znalezienie ujścia dla swoich emocji – Niestety, nie da się uniknąć bólu złamanego serca. Ale możesz wybrać, jak reagujesz na to. Przechodząc przez ten proces, niewątpliwie będziesz płakać, krzyczeć lub odczuwać inne silne emocje. Upewnij się, że masz ujście dla tych uczuć: pisanie dziennika, rozmowa z przyjacielem, słuchanie muzyki, medytacja, spacer na zewnątrz, ćwiczenia lub inne czynności, które pomogą Ci przetworzyć emocje. Zdrowo się odżywiaj i dużo odpoczywaj – już teraz doświadczasz wiele stresu z powodu rozstania. Dodanie innych stresorów tylko utrudni powrót do zdrowia. Odpoczywaj tyle, ile potrzebujesz, aby funkcjonować w najlepsze, i jedz zdrowe posiłki, które dodadzą Ci energii, a nie sprawią, że poczujesz się jeszcze bardziej zmęczony i zestresowany. Łączenie się z naturą jako siła uzdrawiająca – Przebywanie w przyrodzie to świetny sposób, aby pomóc Ci puścić zmartwienia i poczuć się bardziej zrelaksowanym. Może również pomóc Ci poczuć się bardziej połączony z sobą i światem wokół Ciebie. Korzystanie z natury jako ujścia dla emocji może pomóc Ci przetworzyć je szybciej i łatwiej niż w przypadku przebywania w domu. Natura jest również doskonałym źródłem pozytywnej energii i może pomóc Ci poczuć się bardziej pewny siebie i nadziei. Poszukaj profesjonalnej pomocy – Czasami, bez względu na to, co robisz na własną rękę, nie wystarczy, aby przejść przez ból złamanego serca. Jeśli czujesz, że utknąłeś i nie możesz iść do przodu, lub jeśli zmagasz się z uczuciem intensywnego smutku, samotności lub gniewu, warto poszukać profesjonalnej pomocy. Specjalista od zdrowia psychicznego może pomóc Ci przetworzyć Twoje uczucia, ustalić i zrealizować cele oraz ruszyć do przodu w Twoim życiu.  

Porady jak mieć pozytywne nastawienie

Znajdź radość w tym, co robisz w tym trudnym czasie. Zamiast rozwodzić się nad przeszłością, spróbuj znaleźć radość i humor w obecnej chwili. Im bardziej pozytywne jest Twoje nastawienie, tym łatwiej będzie Ci wyleczyć złamane serce. Prowadź dziennik – Dziennikarstwo to świetny sposób na przetworzenie swoich uczuć i znalezienie pozytywnego nastawienia. To może pomóc Ci uzyskać swoje uczucia na papierze, więc nie musisz trzymać ich uwięzionych wewnątrz ciebie. Może to być również świetny sposób, aby zastanowić się nad tym, co się stało i jak chcesz iść do przodu. Spędzaj czas z pozytywnymi ludźmi, którzy podnoszą cię na duchu – W trudnym okresie łatwo jest wpuścić do swojego życia negatywne osoby. Niezależnie od tego, czy są to ludzie w pracy, rodzina czy przyjaciele, pomocne może być spędzanie większej ilości czasu z ludźmi, którzy sprawiają, że się śmiejesz, którzy cię inspirują i którzy są pozytywni. Porzucenie toksycznych relacji może być trudne, ale może być ważną częścią pójścia naprzód.  

Łączenie się z naturą jako siła uzdrawiająca

Idź na spacer do pobliskiego parku – Spędzanie czasu na łonie natury może pomóc Ci się zrelaksować, poczuć się bardziej pozytywnie i pozbyć się negatywnych myśli. Weź udział w zajęciach jogi na zewnątrz – Joga to coś więcej niż tylko ćwiczenia. Kiedy praktykuje się ją na zewnątrz w naturze, staje się sposobem na połączenie z samym sobą, swoim ciałem i otaczającym światem. Usiądź na ławce w parku – Chociaż nie musisz iść do parku, aby korzystać z dobrodziejstw natury, nadal możesz usiąść na ławce lub znaleźć spokojne miejsce w swojej okolicy.  

Szukanie profesjonalnej pomocy

Nie ma wstydu w szukaniu profesjonalnej pomocy, gdy zmagasz się z leczeniem po złamanym sercu. Możesz rozważyć wizytę u terapeuty, jeśli przechodzisz przez intensywne lub długotrwałe rozstanie, jeśli masz uczucia intensywnego smutku lub złości, z którymi nie możesz sobie poradzić samodzielnie, jeśli masz tendencję do utknięcia w schemacie kończenia, a następnie wchodzenia w nowe związki, lub jeśli masz problem z puszczeniem w niepamięć przeszłego związku. Terapeuta może pomóc Ci przetworzyć Twoje uczucia i znaleźć pozytywne nastawienie, ustalić i zrealizować cele oraz ruszyć do przodu w swoim życiu.  

Uwalnianie emocji

Pozwól sobie na pełne doświadczenie i wyrażenie swoich emocji. Nie musisz się powstrzymywać, kiedy jesteś w żałobie po stracie. Pozwól sobie płakać, krzyczeć lub czuć się w jakikolwiek sposób, który jest dla Ciebie właściwy. Wydobądź swoje emocje, a one szybciej miną. Napisz o swoim rozstaniu – Dziennikarstwo to świetny sposób na przelanie emocji na papier. Może to być również pomocny sposób, aby przetworzyć swoje uczucia na temat rozpadu i iść do przodu. Pisz o swoich uczuciach tak długo, jak to jest dla Ciebie właściwe. Słuchaj muzyki, która sprawia, że płaczesz – Muzyka może być świetnym sposobem na uwolnienie emocji. Znajdź piosenki, które sprawiają, że płaczesz i słuchać ich. Pozwól sobie płakać, gdy słuchasz. Napisz list do swojego ex – Pisanie listu może być doskonałym sposobem, aby wyrazić swoje uczucia, uzyskać je z systemu i puścić związek. Pamiętaj, aby zniszczyć list po napisaniu go, jak to nie pomoże utrzymać go wokół.  

Finding joy again

Nawet jeśli wydaje Ci się, że to nigdy nie nastąpi, nadejdzie dzień, w którym znów poczujesz radość – i będzie ona o wiele słodsza za to, że przeszłaś przez smutek. Oto kilka sposobów na ponowne odnalezienie radości: Spędzaj czas z przyjaciółmi i rodziną – Przebywanie wokół ludzi, których kochasz, to świetny sposób na odczuwanie radości i przypominanie sobie o dobru w swoim życiu. Spróbuj nowych działań – Próbowanie nowych działań to świetny sposób na znalezienie radości. Możesz spróbować każdej aktywności, którą się interesujesz, lub poszukać nowych rzeczy do zrobienia w miejscu, w którym mieszkasz. Trzymaj się z dala od negatywnych ludzi – Nie musisz całkowicie odcinać ludzi, ale nie musisz spędzać tyle czasu z tymi, którzy tylko sprowadzają cię w dół. Jeśli osoba jest stale przynosi negatywne myśli, lub sprawiają, że czujesz się gorzej o swoim rozpadzie, to może być czas, aby zdystansować się.  

Strategie na przyszłość

Bądź cierpliwy wobec siebie – Rozstania są trudne, a przejście przez nie może zająć trochę czasu. Nie wywieraj na siebie presji, aby szybko się z tym „pogodzić”. Nie spiesz się i wiedz, że wyleczysz się na swój własny sposób i we własnym tempie. Nie próbuj zbyt szybko wchodzić ponownie w związek – Możesz być chętna do wejścia w kolejny związek po zakończeniu jednego, ale pośpiech w kolejnym związku może prowadzić do większego złamania serca. Poświęć swój czas i poznaj siebie na nowo, zanim przejdziesz do kolejnej relacji. Praktykuj samoopiekę – Pamiętaj, aby być delikatnym dla siebie i upewnij się, że dbasz o swoje potrzeby.  

Dbanie o siebie

Pamiętaj, że nie możesz oddać tego, czego nie masz. Ważne jest, aby dbać o siebie podczas rozstania, a jeszcze ważniejsze jest, aby robić to po jego zakończeniu. Pozostań w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, wysypiaj się, jedz zdrowe posiłki i poświęć czas na relaks i robienie rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Pozostań zaangażowany w swoje hobby i]]>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here