Strona główna Związki i relacje Zdrada – najgorszy czyn mężczyzny

Zdrada – najgorszy czyn mężczyzny

140
1

Następny artykuł serii – „Ciało z ciałem się spotkało…”

Zdrada

Związek z drugą osobą, to nieodzowna część w życiu każdego z nas. Prędzej czy później człowiek trafi na drugą osobę, która zdobędzie nasza serce, sprawi, że nasze życie stanie się lepsze. Powstanie swego rodzaju chemia, łącząca dwie osoby. Oczywiście w naszym życiu mamy często więcej niż jednego partnera/partnerkę, a rozstania są spowodowane różnymi sytuacjami. Jednak najczęściej słyszy się o rozstaniu dwóch ludzi, ponieważ jedno z nich zdradziło swoją drugą połówkę. Mężczyzna, który zdradził poradzi sobie psychicznie z tym faktem, skoro to zrobił. Jednak kobieta, która została zdradzona na zawsze zmieni swoje podejście do ludzi oraz do przyszłych związków. Panuje też pewne stwierdzenie, które mówi, że najgorsze co może zrobić facet, to zdradzić swoją partnerkę, która oddała mu swoje serce, duszę, całe życie. Zdrada jest znacznie gorsza niż fizyczny ból..

Ogólnie rzecz biorąc kobiety są bardziej uczuciowe, przez co podatne psychicznie na tego typu sytuacje. Kobieta zdradzona już nigdy więcej nie zaufa komuś tak mocno jak do tej pory. Jej następne związki nie będą wyglądały tak samo, a w psychice pozostanie świadomość, że mężczyzna, z którym jest też może dopuścić się zdrady. Kobiety nie chcąc przeżywać jeszcze raz tego samego bólu niechętnie wiążą się z kolejnymi mężczyznami.

Zdrada powoduje przede wszystkim załamanie się umiejętności zaufania drugiej osobie. Dzięki zaufaniu człowiek może bezwarunkowo oddać się swojej drugiej połówce, otworzyć przed nią. Po zdradzie wszystko się zmienia. Jak jednak pozbyć się bólu i pomóc sobie po takim przeżyciu?

Wszystko zawsze z czasem mija, jeśli jednak nie możemy sobie poradzić z bólem psychicznym po zdradzie powinniśmy niezbędnie udać się do psychologa by jeszcze bardziej nie pogłębić się w smutku, co może doprowadzić nawet do depresji. Pustka po zdradzie jest jak żałoba po stracie kogoś bliskiego, trzeba ją przeżyć, po pewnym czasie nam przejdzie. Jak sobie wytłumaczyć zdradę? Najlepiej tego nie robić, po prostu, stało się.Ciągłe zastanawianie się i rozdrapywanie ran wpłynie jedynie negatywnie na naszą psychikę. Nie możemy nikogo obwiniać, szukać winnego to jedynie będzie wpływało na to, że ciągle będziemy o tym myśleć. Wystarczy, że wyciszymy się, przeżyjemy to w spokoju odbudujemy swoje siły i wiarę w pozostałych ludzi.Nie można przecież mierzyć wszystkich jedną miarą.

3.5/5 - (Głosów: 4)

1 KOMENTARZ

  1. Zdrada to nie tylko najgorszy czyn jakiego może dopuścić się mężczyzna ale i kobieta. Każdy zdradzony, który prawdziwie kocha poczuje się oszukany i prawdopodobnie nigdy nie będzie potrafił w pełni zaufać drugiej osobie. NIestety zdrada to po prostunajgorsza rzecz jakiej można dopuścić się w zwiazku, niezależnie od płci, wieku i miejsca na ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here