Strona główna Związki i relacje Zauroczenie – czym jest i jak się objawia?

Zauroczenie – czym jest i jak się objawia?

8
0
Zauroczenie

Wprowadzenie: Definiowanie oczarowania. Zauroczenie to silne uczucie przyciągania, podziwu, a nawet oddania, które ktoś żywi do innej osoby. Może to być bardzo silna emocja i często jest mylona z miłością. Miłość jest słowem, którego używamy do opisania znacznie głębszego i bardziej intensywnego uczucia, któremu towarzyszą uczucia przywiązania i chęć bycia z daną osobą długoterminowo. Infatuation to tymczasowa pasja, która niekoniecznie jest nieodwzajemniona i która może zniknąć bez ostrzeżenia. Często jest wywoływane przez to, jak ktoś wygląda i nie jest odzwierciedleniem charakteru tej osoby. Zauroczenie może sprawić, że poczujemy się bardzo podekscytowani i pełni nadziei, ale ważne jest, aby pamiętać, że jest mało prawdopodobne, aby trwało. Jest mało prawdopodobne, że druga osoba będzie czuła to samo do ciebie, a także jest mało prawdopodobne, że związek oparty na zauroczeniu kiedykolwiek będzie udany.  

Symptomy zauroczenia

– Intensywne uczucie tęsknoty – Możesz odczuwać intensywną tęsknotę za byciem z osobą, którą jesteś zauroczony. Możesz tęsknić za rozmową z nimi, byciem z nimi i robieniem wszystkiego, co możesz, aby być z nimi. – Obsesja na punkcie obiektu swoich uczuć – Możesz zauważyć, że twoje myśli są pochłonięte przez osobę, którą jesteś zauroczony. Możesz odkryć, że myślisz o nich nieustannie, marząc i fantazjując o nich. – Ciągłe myślenie o nich – Możesz odkryć, że myślisz o osobie, którą jesteś zauroczony przez cały czas, a nawet kiedy nie jesteś z nią. Możesz myśleć o tym, co robią, co robią i co robią. – Chęć poznania wszystkiego o osobie – Możesz znaleźć się chcąc wiedzieć wszystko o osobie, którą jesteś zauroczony i będąc niezwykle ciekawym ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Chęć bycia wokół nich przez cały czas – Możesz znaleźć siebie chcąc być wokół osoby, którą jesteś zauroczony przez cały czas, a nawet czując się zazdrosny o ich przyjaciół i członków rodziny, którzy mogą być coraz w drodze do twojego związku.  

Przyczyny zauroczenia

– Nie da się dokładnie powiedzieć, co powoduje zauroczenie, ale istnieje wiele teorii na temat tego, co sprawia, że ludzie zakochują się w sobie. – Teoria przyciągania – Jedna z teorii mówi, że kiedy dwie osoby są do siebie przyciągane, wydzielają feromony lub biologiczny zapach, który sprawia, że druga osoba ich pragnie. Podobnie zapach, który emituje jedna osoba, może sprawić, że inna osoba będzie do niej przyciągana. – Teoria bliskości – Inna teoria sugeruje, że kiedy dwie osoby są często narażone na siebie, mogą się w sobie zakochać. Teoria ta sugeruje, że częste przebywanie wokół kogoś może sprzyjać zakochaniu się w nim. – Teoria reakcji emocjonalnej – Trzecia teoria sugeruje, że kiedy jesteś naprawdę zdenerwowany lub podekscytowany spotkaniem z kimś nowym, twoje emocje mogą się rozlać i sprawić, że poczujesz się w nim jak w miłości. – Teoria współzależności – Kolejna teoria sugeruje, że zakochanie się w kimś, kto ma wiele problemów, może być sposobem na próbę naprawienia tych problemów i uszczęśliwienia drugiej osoby.  

Różnica między zauroczeniem a miłością

– Istnieje kilka kluczowych różnic pomiędzy zauroczeniem a miłością. – Czas – Miłość jest znacznie głębszą, dłużej trwającą emocją i zwykle długo trwa jej rozwój. Zauroczenie również długo się rozwija, ale jest mało prawdopodobne, aby trwało bardzo długo. – Intensywność – Miłość jest bardzo intensywną emocją i nie wygasa szybko. Zauroczenie jest również intensywne, ale może szybko wygasnąć. – Skupienie – Miłość jest skupiona na charakterze osoby, podczas gdy zauroczenie jest skupione na wyglądzie osoby. – Beznadziejność – Miłość jest nadzieją, podczas gdy zauroczenie jest desperacką próbą, aby ktoś się w tobie zakochał.  

Plusy i minusy zauroczenia

– Korzyści z zauroczenia są takie, że może ono sprawić, że poczujesz się szczęśliwy i podekscytowany. Może sprawić, że poczujesz się dobrze ze sobą i wzmocnić twoją samoocenę. – Wadami zauroczenia jest to, że prawdopodobnie zniknie i nie jest odzwierciedleniem uczuć drugiej osoby. Może sprawić, że poczujesz się skoncentrowany na sobie i może doprowadzić Cię do zrobienia rzeczy, których będziesz żałować. – Zaletami miłości jest to, że może trwać całe życie i jest odzwierciedleniem uczuć drugiej osoby. Sprawia, że czujesz się pewnie i pewnie o sobie i może pomóc Ci rozwijać się. – Wady miłości to fakt, że jej rozwój trwa długo i może być trudna do rozpoznania.  

Radzenie sobie z zauroczeniem

– Jeśli doświadczasz zauroczenia, ważne jest, aby rozpoznać, że nie jest ono odzwierciedleniem uczuć drugiej osoby. Prawdopodobnie zniknie, więc nie powinieneś działać na jego podstawie. – Powinieneś starać się unikać spędzania czasu z osobą, którą jesteś zauroczony i unikać nadmiernego ekscytowania się nią. – Dobrym pomysłem jest skupienie się na innych ludziach, takich jak przyjaciele i członkowie rodziny, którzy pomogą Ci pokonać zauroczenie. – Należy starać się rozwijać siebie i pracować nad swoimi zainteresowaniami, cechami i umiejętnościami, co pomoże uniknąć wchodzenia w związek oparty na zauroczeniu.  

Jak zauważyć zauroczenie u innych

– Jeśli chcesz dostrzec zauroczenie u innych, powinieneś zwrócić uwagę na ciągłe śnienie i fantazjowanie o kimś. – Powinieneś zwracać uwagę na brak skupienia i uwagi, kiedy dana osoba jest w pobliżu osoby, którą jest zauroczona. – Możesz również spróbować zobaczyć, czy emocje tej osoby są skupione na sobie i swoich uczuciach. – Powinieneś także mieć oko na kogoś, kto jest bardzo chętny do spędzania czasu z osobą, z którą są zauroczeni.  

Jak uniknąć zauroczenia

– Jeśli chcesz uniknąć popadania w stan zauroczenia, powinieneś jak najczęściej unikać spędzania czasu z osobą, do której cię ciągnie. – Powinieneś również spróbować skupić się na innych osobach, takich jak twoi przyjaciele i członkowie rodziny, którzy pomogą ci pokonać zauroczenie. – Powinieneś starać się rozwijać siebie i pracować nad swoimi zainteresowaniami, cechami i umiejętnościami, co pomoże Ci uniknąć wchodzenia w związek oparty na zauroczeniu.  

Wnioski: Zauroczenie to nie miłość

Zauroczenie to silne uczucie przyciągania, podziwu, a nawet oddania, które ktoś żywi do innej osoby. Może to być bardzo silna emocja i często jest mylona z miłością. Miłość jest słowem, którego używamy do opisania znacznie głębszego i bardziej intensywnego uczucia, któremu towarzyszą uczucia przywiązania i chęć bycia z daną osobą długoterminowo. Zauroczenie to chwilowa namiętność, która niekoniecznie jest nieodwzajemniona i która często szybko zanika. Często jest wywoływane przez to, jak ktoś wygląda i nie jest odzwierciedleniem charakteru tej osoby. Zauroczenie może sprawić, że poczujesz się bardzo podekscytowany i pełen nadziei, ale ważne jest, aby pamiętać, że jest mało prawdopodobne, aby trwało. Jest mało prawdopodobne, że ta druga osoba będzie czuła to samo do ciebie, a także jest mało prawdopodobne, że związek oparty na zauroczeniu kiedykolwiek będzie udany.]]>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here