Bestseller dnia

Zachowania mężczyzn, których kobiety nigdy nie pojmą

  • Udostępniam:

Istnieje pewien stereotyp, który znany jest już naprawdę od dawien dawna, a mianowicie, że mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety. Działa to jednak w dwie strony i również kobiety (nie wszystkie) nie są w stanie pojąć pewnych zachowań mężczyzn. Zarówno mężczyźni jak i kobiety to dwa różne świat. Kobiety mają inne priorytety, a mężczyźni także mają swój świat i istnieją pewne aspekty w zachowaniach mężczyzn, których kobiety nigdy nie pojmą. Przejdźmy więc do sedna i przyjrzyjmy się typowym zachowaniem facetów, których kobiety nie rozumieją.

Po pierwsze. Nieprzerwana rywalizacja pomiędzy osobnikami płci brzydkiej to codzienność. Każdy z nas facetów dobrze wie o czym właśnie w tym momencie mówię. Kiedyś rywalizacja na przydomowym podwórku, gdzie każdy chciał być uważany za najlepszego, takiego, który nie ma sobie równych i nie ważne czy chodziło o grę w piłkę nożną, rzut kamieniem na odległość czy wspięcie się na drzewo. W późniejszym czasie rywalizacja przenosi się nawet do naszej pracy, gdzie to my chcemy się wykazać, pokazać, że jesteśmy warci swojej ceny. Oczywiście jeśli chodzi o pracę, którą mężczyzna lubi i jest to jego hobby.

Mężczyzna, który podejmuje jakieś działania ma jasno wytyczony cel, wie co dzięki temu osiągnie, dlatego też dzięki konkretnym informacjom jesteśmy w stanie jeszcze bardziej się zmotywować do działania, to nas napędza. Mężczyźni po prostu uwielbiają wyzwania.

Po drugie. Mężczyzna jest nieomylny. Trudno jest to przyznać, ale taki jest fakt, mężczyźni nie cierpią przyznawać się do błędu. Dość często nie są nawet świadomi, że są w błędzie. Wynika to głownie z tego, że chcemy być nieomylni, postrzegani jaki specjaliści, którzy w danej dziedzinie wiedzą naprawdę dużo.

Niestety dość często jest również tak, że osoba zabiera głos w sprawie, na temat której totalnie nic nie wie robiąc z siebie durnia. W takim wypadku raczej wiele nie poradzimy. Znam wiele osób, którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumu, a tak naprawdę nie wiedzą prawie nic na dane tematy.

Po trzecie. Chyba jedna z najgorszych cech mężczyzn. Mówiąc krótko – niechęć do rozmowy o uczuciach. Skąd to się bierze? Trudno to jasno wyjaśnić, jednak na pewno sprawia to trudności dla większości mężczyzn. Odczuwanie dyskomfortu oraz niechęci do dzielenia się swoimi odczuciami. Już w dzieciństwie można zauważyć, że to dziewczynki częściej rozmawiają o swoich uczuciach z rodzicami, a chłopcy najczęściej przeprowadzają, krótki i zwięzłe rozmowy. Na pewno znajdą się® wyjątki, aczkolwiek kobieta nie zrozumie tego, dlaczego facet zwyczajnie nie chce i nie czuje potrzeby mówienia o swoich uczuciach.

Po czwarte. Jednak w żadnym stopniu mniej ważne. Mężczyzna, nawet taki, który czuje się niezwykle szczęśliwy w związku oraz spełniony potrzebuje chwili samotności. Taka samotnia raz na jakiś czas pozwala nam się zregenerować, odpocząć od zgiełku, unicestwić stres, po prostu odpocząć. Kobiety powinny jednak zrozumieć, że facet, który raz na jakiś czas pobędzie w samotności, zatęskni za swoją kobietą – jedynie cementuje i wzmacnia swoje przywiązanie. To niezwykle ważne w życiu każdego faceta.

Podsumowując.

Można by wymieniać jeszcze długo wszystkie te rzeczy, zachowania, których dopuszcza się mężczyzna, a kobieta zwyczajnie tego nie rozumie. Jednak najważniejsze jest to, by zrozumieć, że taka jest natura mężczyzny i raczej nie da się tego zmienić, a nawet jeśli to nie od razu. Nie będzie to też łatwe zadanie.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

4 komentarze

  1. Natson 5 lat temu
  2. Szymon 5 lat temu
  3. D. 5 lat temu
    • Marcin Gaworski 5 lat temu

Dodaj komentarz