Strona główna Związki i relacje Zachowania mężczyzn, których kobiety nigdy nie pojmą

Zachowania mężczyzn, których kobiety nigdy nie pojmą

238
6

Następny artykuł serii – Komunikacja interpersonalna

Istnieje pewien stereotyp, który znany jest już naprawdę od dawien dawna, a mianowicie, że mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety. Działa to jednak w dwie strony i również kobiety (nie wszystkie) nie są w stanie pojąć pewnych zachowań mężczyzn. Zarówno mężczyźni jak i kobiety to dwa różne świat. Kobiety mają inne priorytety, a mężczyźni także mają swój świat i istnieją pewne aspekty w zachowaniach mężczyzn, których kobiety nigdy nie pojmą. Przejdźmy więc do sedna i przyjrzyjmy się typowym zachowaniem facetów, których kobiety nie rozumieją.

Po pierwsze. Nieprzerwana rywalizacja pomiędzy osobnikami płci brzydkiej to codzienność. Każdy z nas facetów dobrze wie o czym właśnie w tym momencie mówię. Kiedyś rywalizacja na przydomowym podwórku, gdzie każdy chciał być uważany za najlepszego, takiego, który nie ma sobie równych i nie ważne czy chodziło o grę w piłkę nożną, rzut kamieniem na odległość czy wspięcie się na drzewo. W późniejszym czasie rywalizacja przenosi się nawet do naszej pracy, gdzie to my chcemy się wykazać, pokazać, że jesteśmy warci swojej ceny. Oczywiście jeśli chodzi o pracę, którą mężczyzna lubi i jest to jego hobby.

Mężczyzna, który podejmuje jakieś działania ma jasno wytyczony cel, wie co dzięki temu osiągnie, dlatego też dzięki konkretnym informacjom jesteśmy w stanie jeszcze bardziej się zmotywować do działania, to nas napędza. Mężczyźni po prostu uwielbiają wyzwania.

Po drugie. Mężczyzna jest nieomylny. Trudno jest to przyznać, ale taki jest fakt, mężczyźni nie cierpią przyznawać się do błędu. Dość często nie są nawet świadomi, że są w błędzie. Wynika to głownie z tego, że chcemy być nieomylni, postrzegani jaki specjaliści, którzy w danej dziedzinie wiedzą naprawdę dużo.

Niestety dość często jest również tak, że osoba zabiera głos w sprawie, na temat której totalnie nic nie wie robiąc z siebie durnia. W takim wypadku raczej wiele nie poradzimy. Znam wiele osób, którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumu, a tak naprawdę nie wiedzą prawie nic na dane tematy.

Po trzecie. Chyba jedna z najgorszych cech mężczyzn. Mówiąc krótko – niechęć do rozmowy o uczuciach. Skąd to się bierze? Trudno to jasno wyjaśnić, jednak na pewno sprawia to trudności dla większości mężczyzn. Odczuwanie dyskomfortu oraz niechęci do dzielenia się swoimi odczuciami. Już w dzieciństwie można zauważyć, że to dziewczynki częściej rozmawiają o swoich uczuciach z rodzicami, a chłopcy najczęściej przeprowadzają, krótki i zwięzłe rozmowy. Na pewno znajdą się® wyjątki, aczkolwiek kobieta nie zrozumie tego, dlaczego facet zwyczajnie nie chce i nie czuje potrzeby mówienia o swoich uczuciach.

Po czwarte. Jednak w żadnym stopniu mniej ważne. Mężczyzna, nawet taki, który czuje się niezwykle szczęśliwy w związku oraz spełniony potrzebuje chwili samotności. Taka samotnia raz na jakiś czas pozwala nam się zregenerować, odpocząć od zgiełku, unicestwić stres, po prostu odpocząć. Kobiety powinny jednak zrozumieć, że facet, który raz na jakiś czas pobędzie w samotności, zatęskni za swoją kobietą – jedynie cementuje i wzmacnia swoje przywiązanie. To niezwykle ważne w życiu każdego faceta.

Podsumowując.

Można by wymieniać jeszcze długo wszystkie te rzeczy, zachowania, których dopuszcza się mężczyzna, a kobieta zwyczajnie tego nie rozumie. Jednak najważniejsze jest to, by zrozumieć, że taka jest natura mężczyzny i raczej nie da się tego zmienić, a nawet jeśli to nie od razu. Nie będzie to też łatwe zadanie.

2.7/5 - (Głosów: 12)

6 KOMENTARZE

 1. W sumie to wydaje się, że to mężczyźni nigdy nie pojmą kobiet ale faktycznie, my też musimy sporo o nich zrozumieć. Czasami nie mogę znieść zachowania mojego partnera, myslaląm ze to jego okropny charakter sprawia, że on sie tak zachowuje, a jednak widze że to częstszy problem. Dziękuję za ten artykuł!

 2. A moze to właśnie kobiety wpoiły nam, że mamy pewne uwarunkowania charakteru które już się nie zmienią („ty to się już nigdy nie zmienisz”) i przez to stracilismy chęc walki i zmiany charakteru? Osobiście nie chciałbym się identyfikować z powyższym opisem, ponieważ uważam, że negatywne zachowania należy naprawiać, ale jednak mam wrażenie, że gdy moja dziewczyna powtarza coś wiele razy to w pewnym momencie przestaję starać się zmienić i faktycznie pogłębiam stereotypy z powyższego artykułu. A więc co było pierwsze? Jajko czy kura?

 3. Bardzo krzywdzący artykuł, podszyty stereotypami, generalizacją i bezpodstawnymi usprawiedliwieniami zachowania, rzekomo wynikającego z przynależności do konkretnej płci. Tego typu uproszczenia mocno zakłamują rzeczywistość, potwierdzają jakieś utarte schematy i demobilizują do podejmowania walki z nimi. Wstyd mi za jakość tego artykułu i wstyd mi za promowanie pseudopsychologii.

  • Witaj!

   Szanujemy odmienność poglądów, chcemy aby portal był opiniotwórczym źródłem wiedzy o psychologii, dlatego dopuszczamy różne zdania na sporne tematy. Stąd właśnie powstały artykuł, który przedstawia subiektywną opinię Mateusza (autora).

   Zachęcam do opracowania własnej wizji tego tematu w postaci artykułu, który na pewno zostałby opublikowany na Destrudo.pl

   Serdecznie pozdrawiam,
   Marcin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here