Bestseller dnia

Jak walczyć ze stresem? Leki i tabletki na stres

  • Udostępniam:

W dzisiejszych czasach tempo życia jest niesamowicie szybkie. Szczególnie łatwo jest to zauważyć w większych miastach, gdzie prawie każdy żyje w pośpiechu. Niestety, w związku z tym presja społeczna jest także ogromna. Wszystko chcemy mieć na już. Edukacja, praca, rodzina. Nie ma przecież czasu na czekanie. Trzeba się piąć po drabinie do sukcesu. Niestety nie każdy jest na tyle odporny psychicznie, aby sobie z tym wszystkim poradzić i sprostać oczekiwaniom społeczeństwa (albo wręcz przeciwnie, zupełnie się nimi nie przejmować). W takiej sytuacji z pewnością przydatne okażą się różne techniki walki ze stresem. Pomocne także mogą być leki na stres.

Negatywne skutki stresu niestety są ogromne. Jeżeli jesteśmy podrażnieni, nerwowi itp. to każda komórka naszego ciała to odczuwa. Długotrwały stres wpływa najbardziej na nasz układ nerwowy oraz układ krążenia. Dlatego warto podnieść swoją odporność na stres za pomocą tabletek rozluźniających. Niestety, chroniczny stres powoduje wycieńczenie całego organizmu, sieje spustoszenie. Przede wszystkim, osłabia nasze serce i zdrowie psychiczne. Jednak w skrajnych przypadkach może prowadzić do poważniejszych chorób. Niektórzy wskazują nawet na to, że stres jest bezpośrednią przyczyną chorób nowotworowych. Aby skutecznie temu zapobiec, należy po prostu ze stresem walczyć. Można to oczywiście robić drogą typowo psychologiczną, ale można także wspomóc się metodami farmakologicznymi. Najlepsze będą rozwiązania dostępne bez recepty. Wtedy mamy pewność, że lek, który zażywamy nie jest groźny, a jego substancje czynne działają w sposób łagodny. Odpowiedni lek powinien także ułatwiać zasypianie, które może w czasie nadmiernego stresu zostać zaburzone. Takim lekiem z pewnością są tabletki Stabliss, które są bezpieczne, pozwalają powrócić do spokojnego trybu życia oraz skutecznie wzmacniają organizm. Tabletki na stres powinny w dużej mierze zawierać naturalne substancje ziołowe. Silniejsze leki może przepisywać jedynie psychiatra.

Sposoby radzenia sobie ze stresem

Istnieje szereg metod radzenia sobie ze stresem. Różne techniki rozluźniające z pewnością pomogą nam przywrócić harmonię w naszym umyśle. Jednak warto mieć świadomość tego, że leki dostępne bez recepty na pewno nam nie zaszkodzą, a z pewnością mogą wspomóc w walce ze stresem. Jedną ze skuteczniejszych metod radzenia sobie ze stresem jest praca z oddechem. Chodzi o to, aby nasz oddech był spokojniejszy. Należy także nadać mu odpowiedni rytm – w taki sposób pośrednio uspokajamy nasze emocje. Spowalnianie oddechu jest również doskonałym i dyskretnym sposobem na rozluźnienie podczas przemówień publicznych.  Inną możliwością jest medytacja. Nie bez kozery, ta technika jest od wieków stosowana w krajach azjatyckich i nie tylko. Obecnie posiada rzesze zwolenników na całym świecie. Tak zwaną medytację swobodnego oddechu opracował indyjski lekarz – Deepak Chopry. Kolejną możliwą drogą walki ze stresem jest praca z ciałem. Sportowcy mówią, że nic bardziej nie oczyszcza umysłu niż ciężki trening. Istnieją też bardziej delikatne metody rozluźniające nasze ciało, jak joga czy pilates. Aby jednak skutecznie wspomóc nasz organizm w walce ze stresem można stosować wymienione wyżej techniki, równocześnie zażywając leki. W ten sposób, wzmocniony organizm z pewnością zwalczy różnego rodzaju niedogodności. Warto mieć także na uwadze, że leki dostępne bez recepty zawierają głównie ziołowe substancje, co wskazuje na to, że przypominają napary z melisy lub dziurawca robione przez nasze babcie. Nie trzeba się ich absolutnie obawiać.
Ponadto istotne jest także odwrócenie uwagi od czynnika stresującego. Oczywiście, że czasami jest to trudne lub wręcz niemożliwe. Z drugiej strony, każdy ma jakieś ulubione hobby i tego należy się trzymać. Warto też spędzać możliwie najwięcej czasu na świeżym powietrzu, wyjść na rower z przyjaciółmi lub spacer z psem. Gdy jednak takie metody zawiodą, pozostaje nam zaopatrzyć się w tabletki na stres. One z pewnością skutecznie zrelaksują nasz organizm i przywrócą mu utraconą równowagę.
Podsumowując, istnieją różne sposoby radzenia sobie ze stresem. Każdy z nas jest inny i inna metoda będzie dla niego odpowiednia. Jednak w dzisiejszych czasach techniki farmakologiczne tak mocno posunęły się do przodu, że nie trzeba obawiać się zażywania leków. Wiele osób mocno przeżywa stresy związane z codziennym życiem, nie mówiąc już o jakichś nadzwyczajnych wydarzeniach. W takiej sytuacji można przecież od czasu do czasu sięgnąć po tabletkę, aby poprawić swoje samopoczucie.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

2 komentarze

  1. Anna Sowińska 2 lata temu
  2. lidka 1 rok temu

Dodaj komentarz