Strona główna Związki i relacje Tęsknota – co to jest?‍

Tęsknota – co to jest?‍

10
0
tęsknota

Rodzaje tęsknoty a. Tęsknota za osobą – Tęsknota za osobą to tęsknota za byciem z kimś wyjątkowym. Może to być tęsknota za znalezieniem kogoś, w kim można się zakochać, tęsknota za byciem kochanym lub tęsknota za tym, że ktoś, kogo kochasz, pokocha cię z powrotem. Może to być tęsknota za znalezieniem osoby, która jest przeznaczona dla ciebie lub tęsknota, że możesz znaleźć swoje prawdziwe ja poprzez związek z inną osobą. b. Tęsknota za miejscem – Tęsknota za miejscem to głębokie pragnienie powrotu do konkretnego miejsca. Może to być tęsknota za powrotem do rodzinnego miasta lub tęsknota za odwiedzeniem miejsca, które kochasz. Może to być tęsknota za poczuciem przynależności, które czułeś, gdy byłeś w tym miejscu lub tęsknota za tym, że możesz znaleźć spokój i zadowolenie tam, gdzie teraz mieszkasz. c. Tęsknota za uczuciem – Tęsknota za uczuciem to głębokie pragnienie miłości i połączenia. Może to być tęsknota za byciem kochanym i akceptowanym za to kim jesteś lub tęsknota za kochaniem i byciem kochanym przez kogoś wyjątkowego. Może to być tęsknota za tym, by czuć się kochanym przez rodzinę, przyjaciół i otaczający świat lub tęsknota za tym, by móc dawać miłość i uczucie innym. d. Tęsknota za poczuciem przynależności – Tęsknota za poczuciem przynależności to pragnienie poczucia, że jest się połączonym z czymś większym od siebie. Może to być tęsknota za przynależnością do grupy lub społeczności, tęsknota za zrozumieniem, kim się jest jako jednostka lub tęsknota za przynależnością do rodziny. e. Tęsknota za przeszłością – Tęsknota za przeszłością to chęć cofnięcia się w czasie i zmiany pewnych aspektów swojego życia. Może to być tęsknota za młodszym i beztroskim życiem lub tęsknota za uniknięciem błędu lub żalu. Może to być tęsknota za możliwością nowego startu lub pokonania przeszłości. f. Tęsknota za akceptacją i zrozumieniem – Tęsknota za akceptacją i zrozumieniem to pragnienie bycia docenionym za to, kim się jest oraz by mieć zaspokojone swoje uczucia i potrzeby. Może to być tęsknota za możliwością wyrażenia siebie bez obawy przed odrzuceniem lub tęsknota za byciem akceptowanym i kochanym przez ludzi, którzy są dla ciebie ważni. g. Tęsknota za spokojem i zadowoleniem – Tęsknota za spokojem i zadowoleniem to pragnienie znalezienia szczęścia i poczucia zadowolenia ze swojego życia. Może to być tęsknota za znalezieniem wewnętrznego spokoju, pokonaniem stresu i niepokoju lub tęsknota za znalezieniem zadowolenia z sytuacji życiowej i tego, co się ma.  

Przyczyny tęsknoty

Tęsknota jest często spowodowana pustką lub brakiem czegoś ważnego w twoim życiu. Może być spowodowana pustką w twoich związkach, pustką w twoim poczuciu siebie lub pustką w twojej karierze lub stylu życia. To może być spowodowane przez pustkę w dzieciństwie lub przeszłości, którą musisz uzdrowić. Pustka w twoich związkach może być spowodowana brakiem miłości i połączenia lub brakiem intymności i komunikacji. Możesz odczuwać pustkę w swoim poczuciu siebie, jeśli nie wiesz, kim naprawdę jesteś lub jeśli czujesz, że nie pasujesz do tego, kim jesteś. Możesz odczuwać pustkę w swojej karierze lub stylu życia, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej pracy lub jeśli czujesz, że prowadzisz niespełnione życie. Pustka w dzieciństwie lub przeszłości może być spowodowana wydarzeniem lub doświadczeniem, z którego jeszcze nie zdążyłeś się wyleczyć. Może być spowodowana tęsknotą za akceptacją, miłością i połączeniem, których nie otrzymałeś jako dziecko lub tęsknotą za przeszłością, której nigdy nie możesz odzyskać.  

Skutki tęsknoty

Tęsknota może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki w zależności od źródła tęsknoty i tego, za czym się tęskni. Tęsknota za czymś pozytywnym może zmotywować Cię do podjęcia działań i znalezienia rzeczy, których potrzebujesz, aby być szczęśliwym. Może skłonić Cię do podjęcia kroków w celu uzdrowienia ran z przeszłości i znalezienia tego, czego potrzebujesz w swoich związkach, karierze i stylu życia. Tęsknota za czymś negatywnym może również zmotywować cię do dokonania zmian w twoim życiu, ale jest to bardziej destrukcyjna siła, która może spowodować, że dokonasz niezdrowych wyborów. Tęsknota za czymś, czego nie możesz mieć lub za czymś, co jest dla ciebie niezdrowe, może powodować nadmierne wydatki, podejmowanie impulsywnych decyzji lub dokonywanie wyborów na podstawie niezaspokojonej potrzeby, a nie tego, co jest dla ciebie najlepsze.  

Jak znaleźć spełnienie tęsknoty

Najlepszym sposobem na znalezienie spełnienia tęsknoty jest skonfrontowanie się z pustką w swoim życiu, która powoduje tęsknotę. Skonfrontuj pustkę w swoich związkach, karierze i stylu życia, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby być szczęśliwym. Konfrontuje pustkę w twój dzieciństwie i przeszłości uzdrawiać jakaś niezaspokojonych potrzebach i znajdować pokój i zadowolenie w twój teraźniejszym życiu. Gdy ty identyfikowałeś pustkę w twój życiu która powoduje tęsknotę, ty możesz brać akcję wypełniać pustkę i znajdować rzeczy ty potrzebujesz być szczęśliwy. Tam są wiele sposoby ty możesz konfrontować pustkę w twój życiu i znajdować rzeczy ty potrzebujesz w celu być szczęśliwym. Niektóre sposoby, aby skonfrontować pustkę w swoim życiu i znaleźć to, czego potrzebujesz to:
  • Porozmawiaj z kimś o pustce w swoim życiu. Możesz porozmawiać z bliskimi, terapeutą lub przyjacielem, któremu ufasz, o pustkach w Twoim życiu i o tym, czego potrzebujesz. Rozmowa o swoich uczuciach może pomóc Ci skonfrontować się z pustkami w Twoim życiu i znaleźć to, czego potrzebujesz.
  • Zrób listę pustych miejsc w swoim życiu i rzeczy, których potrzebujesz. Możesz zrobić listę pustych miejsc w swoim życiu i rzeczy, których potrzebujesz, aby być szczęśliwym. Spisanie swoich pustek może pomóc ci skonfrontować rzeczy, których potrzebujesz i znaleźć sposoby na wypełnienie pustek w twoim życiu.
  • Medytuj lub uprawiaj jogę. Możesz medytować lub uprawiać jogę, aby znaleźć wewnętrzny spokój i skonfrontować się z pustkami w swoim życiu. Medytacja i joga mogą pomóc Ci skupić się na chwili obecnej i oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli. Mogą również pomóc ci znaleźć wewnętrzny spokój i skonfrontować się z pustkami w twoim życiu.
 

Zakończenie

Completion of – Wszyscy mamy niezaspokojone potrzeby i uczucia tęsknoty głęboko w sobie. Czasami jesteśmy świadomi tych potrzeb, a czasami nie, ale mimo wszystko one tam są. Te niezaspokojone potrzeby i uczucia tęsknoty mogą prowadzić nas do podejmowania decyzji, które nie są w naszym najlepszym interesie, takich jak poszukiwanie negatywnych związków lub używanie narkotyków i alkoholu, aby poradzić sobie z naszym bólem. Jeśli jednak jesteśmy w stanie zidentyfikować niezaspokojone potrzeby i uczucia tęsknoty w nas i zrozumieć, co próbują nam przekazać, mamy możliwość dokonania lepszych wyborów i znalezienia spełnienia tych niezaspokojonych potrzeb i uczuć tęsknoty.]]>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here