Strona główna Choroby psychiczne Syndrom DDD – co to jest?

Syndrom DDD – co to jest?

15
0
Syndrom DDD

Zespół DDD lub „podwójna depresja” to rodzaj depresji, który może być trudny do zdiagnozowania. Dzieje się tak, ponieważ obejmuje zarówno poważne epizody depresyjne, jak i okresy mniej ciężkiej depresji, zwanej dystymią. W rezultacie osoby z DDD mogą samodzielnie nie spełniać kryteriów któregokolwiek z zaburzeń.

Jakie są objawy DDD?

Objawy DDD są podobne do objawów innych rodzajów depresji. Jednak wydają się być bardziej przewlekłe i uporczywe. Osoby z tym zaburzeniem mogą mieć problemy z funkcjonowaniem w pracy lub szkole i mogą mieć trudności z utrzymywaniem relacji. Mogą również odczuwać zmiany w apetycie i wzorcach snu, zmęczenie i trudności z koncentracją.

Przyczyny DDD?

Nie ma jednej przyczyny DDD. Uważa się raczej, że jest to spowodowane kombinacją czynników genetycznych i środowiskowych.

Jak leczy się Syndrom DDD?

leczenie DDD zazwyczaj obejmuje kombinację leków i terapii. Leki przeciwdepresyjne są często przepisywane w celu złagodzenia objawów zarówno poważnych epizodów depresyjnych, jak i dystymii. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być również zalecana, aby pomóc osobom z DDD w radzeniu sobie z objawami i poprawie ogólnej jakości życia.

Podsumowanie

Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na zespół DDD, koniecznie poszukaj profesjonalnej pomocy. To zaburzenie może być trudne do zdiagnozowania, ale przy odpowiednim leczeniu możesz zacząć czuć się lepiej i poprawić ogólną jakość życia.

Oceń artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here