Bestseller dnia

Czy samobójstwo to ostateczne rozwiązanie?

 • Udostępniam:

Ludzie mają wiele problemów w swoim życiu, jedne są błahe, inne z kolei dość poważne. Co najważniejsze, zawsze da się znaleźć jakieś rozwiązanie, niektóre z nich będą bardzo trudne i czasochłonne w wykonaniu, inne z kolei będą bardzo proste – jednak trudne będzie to by wpaść na takie rozwiązanie. Zdarza się, że w swoim życiu możemy napotkać na naprawdę trudny „orzech do zgryzienia”. Wielu ludzi postawionych w tak zwanej „sytuacji bez wyjścia” zwyczajnie się poddaje, nie szuka rozwiązania. Człowiek, który się podda jest bardzo bliski depresji, załamania nerwowego, braku chęci do dalszego egzystowania. Podejmuje wtedy decyzję o samobójstwie. Uważa, że to będzie właśnie rozwiązanie jego problemów. Niestety, moim zdaniem jak i zapewne zdaniem wielu innych osób wybór takiego „rozwiązania” to najgorsze co można zrobić.

Czym jest samobójstwo? Wydawałoby się, że nie trzeba tłumaczyć tego terminu, jednak wiele osób nie wie, że jest to zamierzone działanie osoby celem odebrania sobie życia. W wyniku takich działań, pośrednio lub bezpośrednio dochodzi do uszkodzenia ciała w wyniku którego, bez otrzymania odpowiedniej pomocy człowiek traci życie.

Dlaczego więc jedna osoba popełni samobójstwo, a druga osoba, będąca w takiej samej sytuacji lub nawet gorszej tego nie zrobi? Jest to dość trudne pytanie, jednak śmiało można stwierdzić, że wszystko leży w psychice człowieka. Ktoś może być silniejszy psychicznie, mieć świadomość, że do momentu kiedy próbuje wyjść z trudnej sytuacji jest ciągle szanse, że wreszcie się uda, że jeszcze nie przegrał i ciągle trzeba szukać rozwiązania. Z kolei inna osoba, w pewnym momencie może sobie uświadomić, że to już koniec, że zwyczajnie nie ma wyjścia. W żadnym wypadku nie można tak myśleć, dopóki żyjemy, jesteśmy w stanie zrobić coś więcej ze swoim życiem, ze swoimi problemami.

Poprzez samobójstwo nie uciekniemy od problemu. Problem pozostanie, jeśli nie na osobie samobójcy to na jej bliskich, którzy dodatkowo mogą obarczać się winą, za śmierć osoby, która odebrała sobie życie. Samobójstwo to nie rozwiązanie, to tchórzostwo, które jedynie udowodni, że ktoś był słaby, nie potrafił sobie radzić w życiu. Zawsze możemy coś zrobić i pamiętajmy, by nie odcinać się od naszych najbliższych. Mając podparcie w najbliższych nam osobach poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, a samobójstwo to żadne rozwiązanie.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

 • Udostępniam:

11 komentarzy

 1. Władysław 4 lata temu
  • Marcin Gaworski 4 lata temu
 2. dorian 3 lata temu
  • def 2 lata temu
 3. kdj 2 lata temu
 4. chłopak w spódnicy 2 lata temu
 5. Tomasz 2 lata temu
 6. Edo 1 rok temu
 7. specu 1 rok temu
 8. No name 1 rok temu
 9. Adrian 1 rok temu

Dodaj komentarz