Bestseller dnia

Jak radzić sobie ze stresem?

  • Udostępniam:

Funkcjonowanie na najwyższych obrotach, zalew obowiązków, problemy finansowe lub presja ze strony otoczenia… To tylko kilka z przyczyn życia w ciągłym stresie. Nie lekceważ sygnałów wysyłanych przez organizm i dowiedz się, co możesz zrobić, żeby ukoić nerwy.

Zadbaj o siebie

Szybkie tempo życia często doprowadza do zaburzenia balansu pomiędzy pracą a czasem wolnym. Niekończące się obowiązki nie pozwalają Ci na relaks, a jednocześnie Twoja wydajność maleje każdego dnia. Funkcjonowanie w takim trybie jest wykańczające. Zmień priorytety tak, by dbanie o siebie znalazło się na szczycie listy. Poproś lekarza o zwolnieni lub weź zaległy urlop i spędź kilka dni w miejscu, które zapewni Ci najlepsze warunki do odpoczynku. Zacznij od porządnej dawki snu.

Naucz się odpoczywać

Przetestuj różne techniki relaksacyjne i sprawdź, co najlepiej działa na Twój organizm. Masz do wyboru mnóstwo możliwości na przykład czytanie rozrywkowych książek, długie kąpiele, słuchanie muzyki czy wdychanie uspokajających olejków zapachowych. Niech dbanie o siebie wejdzie Ci w nawyk i stanie się codzienną rutyną, dzięki której na bieżąco będziesz w stanie pozbywać się negatywnej energii.

Organizacja życia

Poświęć czas na ułożenie planu, a następnie powolne wdrażanie go. Ułóż swoje życia na nowo, aby nie dopuścić więcej do trwania w chronicznym stresie wyniszczającym organizm dzień po dniu. Zainwestuj w dobrą książkę poradnikową, kalendarz albo smartfon, taki jak Samsung Galaxy S5 Neo. Pobierz na telefon aplikacje, która wprowadzą Cię w tajniki medytacji, zmotywują do codziennego działania, będą przypominały o bieżących obowiązkach i umożliwią śledzenie postępów.

Uzdrawiająca moc sportu

Regularny wysiłek fizyczny to doskonały sposób, żeby załagodzić stres. W trakcie intensywnego treningu nie tylko odreagowuje się nerwy, ale także produkuje endorfiny, czyli hormon szczęścia. Praca nad kondycją psychiczną oraz fizyczną muszą iść w parze, żeby poprawić swoje samopoczucie.

Zwierz się zaufanej osobie

Wiele osób ma tendencję do zamykania się na innych w trudnych sytuacjach. Po pracy jadą prosto do domu, nie odbierają telefonów, uciekają od problemów w sen lub używki. Taka izolacja jedynie wzmaga poczucie roztrzęsienia i rosnący z każdym dniem strach. Przełam się i zasygnalizuj, że potrzebujesz pomocy. Rozmowa naprawdę potrafi zdziałać cuda! Poczucie zrozumienia oraz bliskość ze strony drugiego człowieka mogą sprawić, że spojrzysz na swoje kłopoty z odmiennej perspektywy. Daj innym szansę!

Nie wstydź się prosić o profesjonalną pomoc

Czasem bliscy nie wystarczają lub zwierzenie się im wydaje się za trudne. Wtedy wybawieniem może okazać się osoba z zewnątrz, czyli terapeuta. Wybierz się na kilka spotkań i jak najdokładniej wyjaśnij zdarzenia, które doprowadziły do teraźniejszości. Terapeuta z pewnością pomoże Ci zrozumieć przyczyny stanu, w jakim się znajdujesz oraz wypracuje z Tobą sposoby na zaradzenie tej sytuacji. Nie ma nic wstydliwego w korzystaniu z pomocy profesjonalistów.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz