Psychologiczne wsparcie dla dorosłych, młodzieży i dzieci

  • Udostępniam:

Samoświadomość oraz edukacja powodują, że dziś wizyta w gabinecie psychologa coraz rzadziej wywołuje negatywne emocje u postronnych osób. Gabinety psychologiczne stały się miejscami, które odwiedzają ludzie w różnym wieku i o zróżnicowanym statusie społecznym. Fachowe wsparcie to coś więcej niż rozmowa. To wspólna analiza problemów oraz szukanie rozwiązań pozwalających na szczęśliwsze i pełniejsze życie.

Życie w największym z polskich miast związane jest z licznymi problemami. Również tymi natury psychologicznej. Nieustanna pogoń za pieniądzem, karierą czy poklaskiem sprawia, że nawet najsilniejsze jednostki wypalają się zawodowo, na czym cierpi także życie rodzinne. Rozmowa z psychologiem to możliwość spojrzenia w swoje wnętrze z innej perspektywy. Dobry psycholog skupia się na przyczynach i pomaga znaleźć najlepsze rozwiązania. Terapia grupowa bądź seanse indywidualne pozwalają spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy.

Małżeństwa z długoletnim stażem czy oddalający się od siebie narzeczeni również mogą liczyć na fachową pomoc w spajaniu związku. Bez względu na przyczynę kryzysu związku, jeśli została wiara w miłość, warto próbować, wybierając terapię dla par.

Podczas gdy dorośli klienci gabinetów psychologicznych zmagają się z wypaleniem zawodowym, kłopotami w związkach czy problemami związanymi z nadużywaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, to największym problemem młodzieży wydaje się być wyalienowanie, które objawia się na wiele, czasem sprzecznych, sposobów. Nadmierna agresja, skłonność do samookaleczeń, używki, ucieczki z domu, wagary… Pomoc psychologiczna jest szczególnie ważna w okresie dorastania, kiedy kształtuje się osobowość i gdy jako optymalne wydają się te radykalne.

W stołecznych gabinetach coraz częściej pomoc psychologiczna oferowana jest kilkuletnim dzieciom. Prawidłowy rozwój psychiczny, emocjonalny i społeczny ma niebagatelne znaczenie zarówno dla teraźniejszości, jak również dla nastoletniego i dorosłego życia. Wspólne budowanie więzi między rodzicami a dzieckiem to najlepsza inwestycja w przyszłość.

Destabilizacja ładu życiowego oraz subiektywne odczucie bezradności i absurdalności własnego istnienia to kolejne powody, by poszukać psychologicznego wsparcia. Kontakt z psychologiem to pierwszy krok ku normalności. Krok jakże trudny i jakże istotny.

Psychologiczne wsparcie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
5 (100%) Głosów: 1

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz

Psychologiczne wsparcie dla dorosłych, młodzieży i dzieci

Czas potrzebny do przeczytania artykułu: 2 min
Przeczytaj inne artykuły Destrudo
3304801086_c261c6be3f_z
Śpieszę się, nie mam czasu!

Każda książka, która porusza temat sukcesu, możliwości, kariery czy pieniędzy, zawiera rozdział dumnie zatytułowany – time management, czyli umiejętność zarządzania...

anxiety-1535743_1280
Terapia psychologiczna – dla kogo i w jakim celu?

Trudności emocjonalne, uzależnienia, kryzysy i problemy ze zrozumieniem samego siebie – te i inne przypadki natury ludzkiej sprawiają, że wiele...

Zamknij