Bestseller dnia

Psychologia związków: stabilność związków w showbiznesie

  • Udostępniam:

Zdarzają się sytuacje, gdy w ciągu roku para poznaje się i staje przed ołtarzem. Żeby tak się stało, nie trzeba być gwiazdą, tak jak w przypadku Marty Żmudy-Trzebiatowskiej i Kamila Kuli. Jednak nie szybkość zalegalizowania związku jest istotna, a jego trwałość, a z tą bywa różnie w showbiznesie. Mimo mody na rozwody spotykamy także pary z wieloletnim stażem małżeńskim.

Barwne życie gwiazd

Ludzie powiązani z showbiznesem są dość ekscentryczni, często bezpruderyjni, łamią obyczaje, konwenanse. Bywają swobodni, niedojrzali, egocentryczni, co w wymagającym pracy i poświęceń związku jest sporym problemem. W zawód artysty wpisane są liczne nowe znajomości, podróże, intensywne, barwne życie, z czym związane są pokusy. Celebryci są bardziej obserwowani, żyją na cenzurowanym, każde potknięcie jest szeroko komentowane, a obyczajowe skandale są pożywką dla tabloidów. Częstsze są tu romanse, zdrady, głośne rozstania, zmiany partnerów. Ludzie spoza branży mają duży problem w dostosowaniu się do środowiska, a więc ich związki z osobami publicznymi mają mniejsze szanse na przetrwanie.

Znane pary z długim stażem

Gwiazdorskie pary z kilkudziesięcioletnim stażem nie są dziś rzadkością. Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz są małżeństwem od 42 lat, podobnie Sissy Spacek. Sean Connery jest już 41 lat po ślubie, Meryl Streep – 38, Danny DeVito z żoną Rheą Perlman znają się ponad 38 lat. Maria Czubaszek, państwo Torbiccy oraz Katarzyna i Cezary Żakowie są w związkach małżeńskich od ponad 30 lat, Denzel Washington spędził u boku ukochanej małżonki 33 lata, Tom Hanks i Kevin Bacon – po 27. Małżeństwo Willa Smitha trwa szczęśliwie od prawie dwóch dekad, a niezalegalizowany związek partnerski Goldie Hawn i Kurta Russela ma się dobrze już od ponad 32 lat. Twardo opierają się modzie na rozstania, ich prywatne sprawy nie są tematami dla bulwarówek i konsekwentnie pielęgnują swoje związki.

Różnica wieku w związku

Większa swoboda obyczajowa gwiazd sprawia, że przestają nas dziwić śluby Kamili Mścichowskiej z o 60 lat starszym Andrzejem Łapickim czy Marka Kondrata z prawie o 40 lat młodszą córką przyjaciela. Kobiety doceniają u starszych partnerów ich stabilizację, samodzielność, odpowiedzialność, zaradność, niezależność, poukładanie, oferowane poczucie bezpieczeństwa, a także doświadczenie w sferze intymnej. Obawiają się, że młodszy mężczyzna będzie zawsze szukał sporo młodszej kobiety i nowych przygód. Nie przeszkadza to jednak Agnieszce Perepeczko kontynuować relację z o 41 lat młodszym kierownikiem planu serialu, na którym pracuje. Natomiast piosenkarka Shakira ma dwóch synów z o 10 lat młodszym piłkarzem Gerardem Pique.

Problem gwiazd ze znalezieniem odpowiedniego partnera

Popularna polska wokalistka Doda czyli Dorota Rabczewska jest atrakcyjną, niezależną finansowo, wartościową, utalentowana osobą, której życie prywatne jest od zawsze szeroko komentowane. Rozwiodła się z Radosławem Majdanem, rozstała kolejno z Nergalem, Błażejem Szychowskim, Emilem Haidarem. Z deklaracji otwartości na miłość wynikało, że nie szuka jednak mężczyzny na siłę. Ciężko jej znaleźć dorównującego jej partnera, a byłym zarzucano uganianie się za innymi kobietami, lansowanie się na jej osobie czy niedojrzałość do poważnego związku. Ostatni narzeczony Rabczewskiej zaskoczył ją posiadaniem nieślubnych dzieci, wielomilionowymi długami w Urzędzie Skarbowym i uzależnieniem od alkoholu. Nie pomogły specjalnie zaprojektowany pierścionek ani sekularne zaręczyny, które jak podaje Party.pl odbyły się na prywatnej greckiej wyspie, wśród dwóch tysięcy lampionów! Po zerwaniu dodatkowo były narzeczony ponoć prześladuje ją i śledzi, co zmuszona była zgłosić na komendzie policji. Znane i atrakcyjne osoby zmieniające często partnerów to także Rihanna, Carmen Electra, Miley Cyrus, Denise Richards, Minka Kelly, Miranda Kerr, Camilla Belle, Alexander Skarsgard, Colin Farrell, Jared Leto, James Franco, Robert Pattinson.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz