Strona główna Osobowości Pesymista – kim jest i jak się zachowuje?

Pesymista – kim jest i jak się zachowuje?

7
0
pesymista

Kiedy dzieje się coś złego, czy zazwyczaj widzisz szklankę w połowie pustą czy w połowie pełną? Czy masz tendencję do oczekiwania najgorszego od ludzi i sytuacji, czy też ufasz, że wszystko ułoży się jak najlepiej? Jeśli należysz do obozu pesymistów, to prawdopodobnie dlatego, że uważasz, iż świat jest z natury ciemnym, okrutnym miejscem. Pesymista to ktoś, kto nawykowo postrzega rzeczy jako gorsze niż są w rzeczywistości. Innymi słowy, dla pesymisty wszystko jest czarno-białe – nic nigdy nie jest wystarczająco dobre i zawsze za rogiem czai się jakiś minus. Więc jeśli brzmi to jak twój pogląd na życie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o byciu pesymistą.

Kto to jest pesymista?

Pesymista to ktoś, kto nawykowo spodziewa się najgorszego, jest nieszczęśliwy i negatywny, niewiele oczekuje od życia. Pesymista to ktoś, kto nawykowo spodziewa się najgorszego, jest nieszczęśliwy i negatywnie nastawiony, i niewiele oczekuje od życia. Pesymista to ktoś, kto nawykowo spodziewa się najgorszego, jest nieszczęśliwy i negatywnie nastawiony i niewiele oczekuje od życia.

Pesymizm jako cecha osobowości

Kiedy dzieje się coś złego, czy masz tendencję do postrzegania szklanki w połowie pustej czy w połowie pełnej? Czy masz tendencję do oczekiwania najgorszego od ludzi i sytuacji, czy też ufasz, że wszystko ułoży się jak najlepiej? Jeśli należysz do obozu pesymistów, to prawdopodobnie dlatego, że uważasz, iż świat jest z natury mrocznym, okrutnym miejscem. Pesymista to ktoś, kto nawykowo postrzega rzeczy jako gorsze niż są w rzeczywistości. Innymi słowy, dla pesymisty wszystko jest czarno-białe – nic nigdy nie jest wystarczająco dobre i zawsze za rogiem czają się minusy. Jeśli więc brzmi to jak Twój pogląd na życie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o byciu pesymistą. Pesymista myśli, że świat jest z natury ciemnym, okrutnym miejscem. Pesymista postrzega rzeczy jako gorsze niż są w rzeczywistości.

Dlaczego jesteś pesymistą?

Wszyscy mamy złe dni od czasu do czasu, i to naturalne, że czujesz się przygnębiony, jeśli niedawno doświadczyłeś straty lub przechodzisz przez trudny okres w swoim życiu. Ale jeśli jesteś pesymistą, masz tendencję do negatywnego spojrzenia na życie częściej niż zwykle – nie tylko od czasu do czasu. Dlaczego jesteś pesymistą? To może być dziedziczne. Niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do bycia bardziej pesymistycznymi niż inni. Jeśli jesteś pesymistą, może to być wynik Twoich przeszłych doświadczeń. Być może dorastałeś w środowisku, w którym byłeś stale krytykowany lub maltretowany, lub w którym było bardzo mało miłości i wsparcia – jeśli tak jest, mogłeś rozwinąć pesymistyczną perspektywę, aby poradzić sobie z nadużyciami lub innymi trudnymi sytuacjami w dzieciństwie. Możesz tkwić w rutynie i zmagać się z depresją. Jeśli regularnie czujesz się przygnębiony lub pesymistyczny, może to być spowodowane tym, że zmagasz się z depresją lub przeżywasz epizod depresyjny.

Jak zachowują się pesymiści

Postrzegają szklankę jako do połowy pustą. Pesymiści są nieszczęśliwymi ludźmi. Mają skłonność do zamartwiania się, niepokoju i obniżonego nastroju. Skupiają się na negatywnych aspektach sytuacji lub wydarzenia i nie widzą w niczym dobra. Wszystko postrzegają jako niemożliwe lub bardzo trudne do osiągnięcia. – Mają bardzo niską samoocenę. Pesymiści mają tendencję do posiadania bardzo niskiej samooceny i bardzo słabego obrazu siebie. Mają również tendencję do posiadania bardzo niskiej opinii o innych ludziach, jak również. – Mają bardzo wąskie spojrzenie na świat. Pesymiści widzą świat bardzo wąsko i wąsko skupiają się na bardzo ograniczonym zestawie rzeczy. Nie lubią podróżować ani odkrywać – wolą pozostać w swojej strefie komfortu. – Skupiają się na krótkoterminowych zyskach. Pesymiści mają tendencję do skupiania się na krótkoterminowych zyskach, a zaniedbują długoterminowe cele i osiągnięcia. – Skupiają się na negatywnych emocjach. Pesymiści mają tendencję do skupiania się na negatywnych emocjach, takich jak złość, strach, smutek i poczucie winy.

3 rzeczy, które możesz zrobić, jeśli jesteś pesymistą

– Popraw swoją samoocenę i obraz siebie. Jeśli masz niską samoocenę i słaby obraz siebie, zacznij pracować nad poprawą tych rzeczy. Zacznij traktować siebie lepiej, wyznaczając realistyczne cele, unikając negatywnej mowy o sobie i skupiając się na swoich mocnych stronach. Dodatkowo, otaczaj się pozytywnymi i inspirującymi ludźmi. – Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Jeśli jesteś otoczony negatywnymi i pesymistycznymi ludźmi, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że sam skończysz jako pesymista. Staraj się więc unikać negatywnych ludzi i otaczaj się ludźmi, którzy są optymistyczni i pozytywni. – Praktykuj wdzięczność i mindfulness. Jeśli masz tendencję do dostrzegania tylko negatywnych cech w życiu i w sobie, zacznij praktykować wdzięczność i mindfulness. Zacznij dostrzegać dobro we wszystkim i wszystkich, i skup się na pozytywnych aspektach sytuacji i wydarzeń.

Podsumowanie

Pesymista to ktoś, kto nawykowo spodziewa się najgorszego, jest nieszczęśliwy i negatywny, i niewiele oczekuje od życia. Pesymiści widzą szklankę w połowie pustą, mają bardzo niską samoocenę i bardzo słaby obraz siebie. Jeśli jesteś pesymistą, zacznij pracować nad poprawą swojej samooceny i obrazu siebie, otaczając się pozytywnymi ludźmi i praktykując wdzięczność i mindfulness. Kiedy to zrobisz, prawdopodobnie znajdziesz życie o wiele bardziej przyjemne i w rezultacie będziesz o wiele szczęśliwszy.

Oceń artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here