Bestseller dnia

Palenie, dlaczego to robimy?

  • Udostępniam:

Palenie

Doskonale znasz ten moment, gdy kolejny raz nieludzki dźwięk budzika zmusza Cię do otwarcia oczu. Szósta rano, dzień jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a Ty za pół godziny musisz już wyjść. Okazuje się, że istnieje tylko jedna myśl, która odciąga Cię od pomysłu ponownego zakopania się w pościeli. Już wiesz o co mi chodzi? Wszyscy tak mamy…
Jak zaczyna dzień osoba, dla której palenie to norma?

Pierwszy łyk kawy, pierwsze zaciągnięcie się papierosem. Dla palacza – najlepszy początek dnia. Dla wszystkich wolnych od nałogów – niedorzeczny zwyczaj. Mają zły wpływ na nasze zdrowie, miliony przeciwników i nieprzyjemny zapach. Dlaczego więc tak bardzo je kochamy? Co tak naprawdę w paleniu sprawia nam najwięcej przyjemności?

1. Najlepiej pasuje do alkoholu i… towarzystwa!
Nie jest mitem, że palacze potrafią szybciej nawiązać ze sobą kontakt. Ludzie, którzy palą papierosy w swoim towarzystwie, są bardziej otwarci na siebie i łatwiej rozpoczynają rozmowę.
Jesteś na szkoleniu, spotkaniu albo imprezie i (oprócz swojego partnera) nie znasz nikogo? Wyjście na papierosa będzie doskonałą okazją do zapoznania się z palącymi nieznajomymi!

2. Sposób na zebranie myśli!
Chyba nie ma lepszych okoliczności na rozstrzygnięcie życiowych dylematów niż papieros z dala od zgiełku codzienności. Dręczące myśli, nierozwiązane sprawy, ciężkie decyzje – pomiędzy jednym, a drugim zaciągnięciem się, człowiek może wysnuć niezwykle trafne wnioski!

 

3. Najlepsza opcja na stres!
Czy to kłótnia z dziewczyną, ustny egzamin, czy spotkanie z kontrahentem – sposób na odreagowanie pilnie poszukiwany! Wyjście na papierosa, to dla nas – palaczy – wręcz ukojenie. Z każdą porcją wypuszczanego dymu, wyrzucamy emocje, które osiągnęły zbyt wysoki poziom.

4. +10 do pewności siebie!
Niektórzy palący twierdzą, że ich pewność siebie w momencie trzymania zapalonego papierosa wzrasta. Przykładów nie trzeba szukać ze świecą – znamy wielkie gwiazdy kina czy muzyki, które nie były wolne od nałogu. Wielu z nas artystę wyobraża sobie jako człowieka z papierosem.

5. Sprzymierzeniec w nauce i koncentracji
Ciężki egzamin, kolejna godzina z rzędu, a stan Twojej wiedzy wciąż pozostawia wiele do życzenia? Przerwa na papierosa wydaje się być zbawienna!

Każda paczka przypomina – palenie szkodzi. Jednak nie można podważyć tego, że dla wielu z nas dla nikotyny nigdy nie będzie alternatywy. Swoją drogą – też zastanawia Was to odstraszanie w postaci sloganów przypominających o konsekwencjach palenia?

 

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

3 komentarze

  1. Antek 4 lata temu
  2. Marcin Gaworski 4 lata temu
  3. Mateusz 4 lata temu

Dodaj komentarz