Bestseller dnia

Czy można nauczyć się angielskiego na emeryturze?

  • Udostępniam:

Nauka po sześćdziesiątce może wydawać się dla niektórych nierealna, ale nie należy podchodzić do tego od razu pesymistycznie. Wystarczy tylko odpowiednio do tego podejść, a z pewnością łatwo i przyjemnie będzie przebiegała cała nauka. Dlatego chcemy przedstawić Ci kilka aspektów, za którymi będzie przemawiać rozpoczęcie nauki języka angielskiego.

Motywacja i chęci

Czasem trudno znaleźć motywację oraz chęci do jakiejkolwiek nauki jako senior, ale nie jest to niemożliwe. Musimy spojrzeć na to z bardzo pozytywnej strony, ponieważ nauka przede wszystkim działa korzystnie na naszą sprawność umysłową. Poprzez uczenie się słówek lub gramatyki ćwiczymy pamięć, która jest niezwykle ważna. Ponadto język angielski to może być nas doskonały sposób spędzania wolnego czasu, ponieważ na naukę czegokolwiek nigdy nie jest za późno. Należy być również otwartym na to, co daje rozwijająca się rzeczywistość i korzystać z tego. Musimy pamiętać, tylko żeby uczyć się regularnie oraz systematycznie, a efekty będą widoczna naprawdę bardzo szybko. Podeszły wiek to wcale nie jest wymówka, że nie warto już poświęcić swojego czasu na naukę. Pamiętajmy, że nie zostaniemy pozostawieni sami, tylko uzyskamy profesjonalną pomoc, jeśli skorzystamy z jednej z ofert szkoły językowej. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na tę, którą oferuje nam SpeakUp dla seniorów.

Odpowiednie metody

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z oferty szkoły językowej i zaczniemy uczęszczać na kurs, nie martwmy się o to, jak będą przebiegać dane zajęcia. Dlatego, że praktycznie w każdej szkole lekcje dostosowane są pod każdego seniora. Przede wszystkim nie są męczące ani nudne. Przystosowane indywidualnie pod wszystkich uczestników kursu. Najczęściej odbywają się dwa razy w tygodniu po niecałej godzinie w stałych grupach. Oczywiście na każdych zajęciach obecny jest lektor, który nie tylko uczy, ale nadzoruje naukę każdego z uczestników. Tematy z pewnością są szczegółowo omawiane oraz niektóre elementy przedstawione np. poprzez prezentacje multimedialne. Jeśli zajdzie także taka potrzeba dany materiał może zostać powtórzony i utrwalony w określonej liczbie powtórzeń. Dlatego senior nie powinien się martwić, że nie zdoła nadążyć ze wszystkim albo będzie czuć się niekomfortowo. To świetna okazja, aby nie tylko nauczyć się języka angielskiego, ale poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości.

Wsparcie bliskich

Oczywiście sama motywacja nie wystarczy, aby rozpocząć naukę języka angielskiego. Potrzebne będzie również wsparcie rodziny i bliskich Ci osób, ponieważ dzięki nim zyskasz większą chęć do nauki oraz uczęszczania na zajęcia. Ponadto wiele z nich na pewno zna język angielski, dlatego dodatkowo może służyć Ci pomocą. Na pewno młodsze pokolenie w rodzinie z chęcią wyjaśni istotne kwestie odnośnie nauki, gramatykę czy powtórzy z Tobą słownictwo. To także świetny sposób, aby spędzić wspólnie chwile razem poprzez naukę języka angielskiego.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz