Strona główna Ciekawostki i poradniki Mały wykład na temat optymizmu

Mały wykład na temat optymizmu

245
4

Następny artykuł serii – 20 psychologicznych faktów, które mogą Was zaskoczyć

Optymiści mają w życiu naprawdę dobrze. Łatwiej im znosić trudy dnia codziennego, mają zazwyczaj więcej przyjaciół oraz więcej zarabiają, częściej się uśmiechają, a nawet dłużej żyją! Wiedzieliście o tym? Jeżeli nie, a często myślicie pesymistycznie, ten artykuł jest dla Was. Jak nauczyć się pozytywnego podejścia do życia i postrzegać ludzi oraz zdarzenia jako dobre? Przeczytajcie tych kilka rad i dowiedzcie się, jak można to zrobić!

TAK – nauczcie się śmiać z samych siebie

Umiejętność śmiania się z samego siebie oraz posiadanie dystansu jest cenną umiejętnością. Jeśli to potraficie – jesteście naprawdę szczęściarzami, jeżeli nie – spróbujcie! Jest to jeden z tzw. ujść, dzięki którym macie bardziej realny obraz rzeczywistości oraz własnej osoby. Koniec końców życie to przecież gra, której wystarczy znać zasady i włożyć w nią trochę wysiłku, aby stała się niesamowitą przygodą.

NIE – nie zapominajcie o tym, aby doceniać swoich bliskich i mówić im, jak bardzo są ważni

Często bywa tak, że żyjemy na naprawdę wysokich obrotach, mamy mnóstwo obowiązków i zapominamy o tym, jak warto czasem te 5 minut poświęcić na to, by zadzwonić do bliskiej osoby i przypomnieć jej o tym, że jest dla nas ważna. 5 minut to przecież wcale nie tak dużo, prawda? Podtrzymywanie kontaktów jest bardzo ważne, a głos dobrego znajomego zawsze poprawi nasze samopoczucie.

TAK – staraj się patrzyć na życie z tej lepszej strony

Świat, którym się otaczamy to wielkie lustro naszego świata wewnętrznego, zatem to, jak patrzymy na nasze środowisko ma ogromny wpływ na nas samych. Starajcie się być wdzięczni za małe rzeczy – za to, że macie jeszcze kawę w szafce, za to, że jest ładna pogoda, za to, że nie musicie dzisiaj sprzątać mieszkania. Uśmiechajcie się do ludzi – może to pomóc i Wam i im, no i – dlaczego nie? 😉

NIE – nie skupiaj się jedynie na potrzebach umysłu, kosztem serca

Nie ma w życiu nic ważniejszego od tego, by znaleźć harmonię między potrzebami rozumu i serca. Chociaż często szala jest nierówna, to istotne by pamiętać, że są jednakowo ważne i nie należy pomijać żadnej z nich.

TAK – szczęście jest kwestią wyboru, a nie przypadku

Szczęście nie rośnie na drzewach, ani nie wala się po ulicach. Naprawdę trzeba sobie na nie zapracować. Natomiast gdy wreszcie je osiągniecie, Wasza satysfakcja nie będzie znała granic. Kim są szczęśliwi ludzie? To Ci, którzy w mroku dostrzegają światełko nadziei i Ci, którzy szukają, mimo że nie wiedzą jak.

NIE – nie zapominaj o byciu romantycznym

Romantyczność jest tam, gdzie kochający się ludzie, a bez miłości trudno kipieć optymizmem. Bycie romantycznym wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych, ani niesamowitych zdolności artystycznych. Wystarczy jedynie mieć chęci i jakiś pomysł, a sam proces realizacji niebywale poprawi Wam humor.

TAK – marzcie, pracujcie i wierzcie w to, że osiągniecie sukces

Z wielkimi pragnieniami, trudem i miłością człowiek może osiągnąć naprawdę wszystko. Nie mówię, że my Polacy jesteśmy wybitnie leniwym narodem, bo wcale tak nie uważam, natomiast często brakuje nam pewności siebie i śmiałości, by sięgać po swoje marzenia.

NIE – nie narzekaj

Choć ostatnia rada być może wyda się Wam banalna, to uwierzcie, że jest naprawdę cenna. Często człowiek znajduje się w takich okolicznościach, gdzie jest zmuszony przebywać z innymi ludźmi w jednym pomieszczeniu dłużej, niż np. 2 godziny i tak już jest, że osoba, która dużo marudzi jest najbardziej męcząca, a przez to również odpychająca. Zastanówcie się logicznie, czy narzekanie (oprócz uzewnętrznienia swoich odczuć i myśli) przynosi jakiekolwiek realne korzyści? No właśnie, nie, a jedynie psuje nastrój Wam i wszystkim dookoła.

Mam nadzieję, że dzisiejszy – nieco poradnikowy – artykuł Wam się spodobał oraz docenicie teraz tą wielką wartość, jaką jest optymizm!

5/5 - (Głosów: 1)

4 KOMENTARZE

  1. Najtrudniej jest nauczyć się śmiać z samych siebie ale jaka to przyjemnosć gdy już to zrobimy i zdamy sobie sprawę z tego, że jest wspaniale:) Przełamanie dystansu do własnej osoby jest niemal zamachem na samego siebie, jednak pozwala lepiej się poznać, zrozumieć swoje niektóre błedy i przede wszystkim: poradzić sobie z ich konsekwencjami.

  2. Absolutnie zgadzam się z tym, ze świat zewnętrzny jest odzwierciedleniem naszego wnętrza ale wymaga to od nas nie tyle zmuszania się do przeniesienia samopoczucia na zewnątrz, a raczej do tego aby ten pozytywny stan zachowywać. Dzielenie się nim przychodzi w następnej kolejności:)

  3. Ostatnia rada to złota rada. Osoby które dużo narzekają zaczynają po prostu wierzyć w to, że świat jest zły i niesprawiedliwy i nie zależy im na zmianie podejścia. Co wiecej, mam wrażenie że takie osoby się grupują przez co rozsiewają negatywną energię do innych!

  4. Szczerze jestem naprawdę bardzo pozytywnie nastawiony człowiekiem i głównie chodzi o to żeby mieć choć jedną relacje która jest dak Cb najważniejsza, w której możesz powiedzieć wszystko, ufasz tej osobie w 100%. I z taką świadomością życie naprawdę jest mega łatwe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here