Bestseller dnia

Który alkohol szkodzi najbardziej na zdrowiu?

  • Udostępniam:

Picie alkoholu w większych ilościach jest szkodliwe dla naszego organizmu. Najczęściej spotykanym skutkiem spożywania nadmiernej ilości alkoholu są choroby wątroby. Wiele osób twierdzi, że wódka, piwo czy wino mają całkowicie inną szkodliwość i wpływ na nasz organizm. Pamiętajmy jednak, że każdy alkohol zawiera etanol. Jest to substancja toksyczna – nie można, więc powiedzieć, że picie konkretnego napoju może być zdrowe.

Dlaczego alkohol szkodzi zdrowiu?

Częste i nadmierne spożywanie alkoholu może doprowadzić nie tylko do uzależnienia ale również do wielu chorób organicznych. Pomoc w leczeniu uzależnienia można znaleźć w wielu ośrodkach, takich jak http://ograniczpicie.pl/. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, jednak dużo trudniejsze może okazać się leczenie chorób, które zostały wywołane działaniem etanolu. Choroby wątroby, żołądka, jelita grubego i trzustki są najczęściej spotykanymi skutkami spożywania nadmiernej ilości etanolu. Ważne jest zachowanie umiaru, zarówno w ilości jak i częstotliwości spożywania napojów alkoholowych.

Czy picie alkoholu może być bezpieczne?

Na podstawie przeprowadzonych badań, ustalono, że bardzo niewielkie ilości alkoholu mogą mieć korzystny wpływ na niektóre narządy. Pod pojęciem małej ilości alkoholu należy rozumieć 20-40 gram czystego alkoholu etylowego. Jest to dawka znajdująca się w jednym małym piwie, kieliszku wina bądź 40 ml wódki. Pamiętaj, że to nie jest zachęcenie do regularnego, codziennego picia. Nawet spożywanie tak małych ilości alkoholu może doprowadzić do uzależnienia i zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Szkodliwość alkoholu jest uzależniona od rodzaju i ilości wypitego etanolu, płci, czynników genetycznych, czasu i sposobu spożycia ale też od ogólnego stanu zdrowia i rodzaju stosowanych leków. Jednoczesne picie napojów wyskokowych i palenie papierosów ma wyjątkowo szkodliwy wpływ na nasz organizm. Szkodliwe działanie alkoholu zwiększa również niewłaściwe jego spożywanie. Picie trunków alkoholowych na pusty żołądek przyśpiesza proces wchłaniania alkoholu.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz