Strona główna Ciekawostki i poradniki Jak być szczęśliwym – 15 zasad

Jak być szczęśliwym – 15 zasad

115
0
jak być szczęśliwym

Następny artykuł serii – Bądź panem swojego życia!

Jak być szczęśliwym

Zapewne niejednokrotnie ludzie dookoła Was podpowiadali Wam, jak być szczęśliwym, zadowolonym z życia, spełnienionym itd. Nie wątpię, że mogło to być nieco irytujące. Niemniej jednak naprawdę istnieje kilka zasad, które oczywiście nie dają żadnej 100% gwarancji na to, że osiągniecie szczęście w życiu, natomiast z pewnością bardzo pomogą w jego zdobyciu. Warto te punkty powtarzać sobie każdego dnia po to, aby móc żyć w zgodzie zarówno z innymi, jak i z samym sobą.

 1. Przestańcie marnować czas na spotykanie się z nieodpowiednimi ludźmi

Życie jest zbyt krótkie, aby je spędzać z tymi, którzy wysysają z Was energię i ciągną w dół. Jeżeli ktoś będzie chciał, abyście się stali ważni z jego życiu, na pewno zrobi miejsce dla Was. Nie trzeba o to walczyć.

 1. Nie uciekajcie na siłę od swoich problemów

Zaakceptujcie je. Wiem, że to nie jest proste, bo chyba nie ma człowieka, który wręcz zawodowo zajmował się wszystkimi problemami, jakie spotyka na swojej drodze. Natomiast problemy właśnie po to są, abyśmy mogli im spojrzeć prosto w oczy, zastanowić się, dlaczego do nich doszło, a także spróbować szukać rozwiązania i dowiedzieć się jak być szczęśliwym.

 1. Przestańcie się okłamywać

Możesz okłamywać każdego człowieka na ziemi, ale nie da się okłamywać samego siebie. Nigdy nie będziesz wiedział jak być szczęśliwym, jeśli nieustannie będziesz próbował to robić. Znasz powiedzenie, że bez ryzyka nie ma życia? Pewnie tak, ale pamiętaj, że wszystko co sobie zaplanujesz, powinno się odbywać zgodnie z tym, co naprawdę myślisz i chcesz.

 1. Przestańcie spychać swoje potrzeby na dalszy plan

Egoizm jest w naszej kulturze przyjmowany za coś negatywnego, natomiast czasami niektórzy ludzie nie potrafią go oddzielić od walki o własne szczęście. Dlatego nigdy nie zapominajcie o tym, że jesteście wyjątkowi i nie ma drugiej takiej osoby jak Wy. Ponadto jeżeli Wy nie zadbacie o swoje potrzeby (psychiczne czy fizyczne), nikt za Was tego nie zrobi. Dotyczy to również sytuacji, w której chcecie pomagać innym. Zawsze najpierw należy zadbać o własne bezpieczeństwo, by móc udzielić pomocy innym.

 1. Nie starajcie się być kimś innym, kim nie jesteście

Jednym z największych wyzwań, jakie stawia przed nami życie jest to, abyśmy nie podążali ślepo za innymi ludźmi i starali się żyć po swojemu. Oczywiście wydaje nam się, że trawa u sąsiada zawsze będzie bardziej zielona, niż nasza, dlatego też jesteśmy przekonani, że inni są lepsi, ładniejsi, zdolniejsi od nas. Musimy się zmierzyć z tym, że rzeczywiście może tak być. Tylko co z tego? Tutaj nie ma żadnego wyścigu, nie ma wygranych. Weźcie pod uwagę to, że o Was również ktoś może tak myśleć, bo zapewne i Wy macie więcej, niż niejeden człowiek na świecie. Dlatego skupcie się na tym, co macie i nie zazdrośćcie innym, ani nie starajcie się na siłę „pokazać” innym tylko po to, aby Wam zazdrościli. Bądźcie sobą.

 1. Nie bójcie się popełniać błędy

Zrobienie czegoś źle, jest 10-ciokrotnie bardziej efektywne, aniżeli nie zrobienie niczego. Pamiętajcie, że każdy sukces niesie za sobą morze małych niepowodzeń, natomiast czy jest to wystarczający powód do tego, aby rezygnować? Absolutnie nie!

 1. Skończcie rozdrapywać stare rany

Możemy przebywać z niewłaściwymi ludźmi, a potem płakać przez nich. Oni nie pomogą nam się dowiedzieć, jak być szczęśliwym. Możemy popełniać błędy, a potem ciągle ich żałować. Możemy na całe życie zamknąć się w domu, a przed śmiercią użalać się nad sobą. Możemy się mylić, błądzić, ale potem należy uświadomić sobie, że życie właśnie na tym polega, a wszystkie nasze doświadczenia nas ubogacają, wzmacniają. Dlatego nie należy płakać nad rozlanym mlekiem, tylko kupić kota.

 1. Nie łudźcie się, że szczęście da się kupić

Mnóstwo rzeczy, które chcielibyśmy posiadać jest okrutnie droga. Jednak prawda jest taka, że to, co naprawdę w życiu ważne – możemy otrzymać nie mając grosza przy duszy. Miłości, przyjaźni, ani nawet szczerego uśmiechu nie da się kupić za żadne pieniądze.

 1. Przestańcie ciągle myśleć, że jeszcze nie jesteście gotowi

Mało kto czuje, że jest na 100% gotowy na to, by coś zrobić. Natomiast większość możliwości, które pojawia się w naszym życiu zmusza nas do tego, abyśmy wyszli z tej naszej ciepłej strefy komfortu, zrobili coś i weszli na kolejny etap rozwoju.

 1. Przestańcie odrzucać nowe znajomości tylko dlatego, że macie problem ze starymi

Na swojej drodze napotkacie tysiące ludzi, jedni Wam pomogą, a drudzy podstawią nogę, ale każda znajomość wnosi coś do Waszego życia, więc nie brońcie się przed nimi.

 1. Nie starajcie się konkurować ze wszystkimi

Głowicie się cały czas nad tym, co inni robią lepiej od Was? Po co? Skoncentrujcie się nad tym, aby bić swoje własne rekordy każdego dnia. Sukces jest walką pomiędzy samym tobą, a… tobą.

 1. Nie marnujcie czasu na to, aby się usprawiedliwiać przed innymi

Nie ma to po prostu sensu. Wasi przyjaciele Was zrozumieją, a nieprzyjaciele nie uwierzą. A na kim Wam zależy?

 1. Nie myślcie maniakalnie o tym, że musicie być idealni

Realny świat to nie jest świat ludzi idealnych. Ideały nie istnieją, zapamiętajcie to!

 1. Nie udawajcie, że wszystko jest w porządku, jeżeli wcale nie jest

Czasami lepiej jest, gdy coś się rozpada. Jeśli coś straciło sens, to najlepiej to zostawić i iść dalej. Najważniejsze, byście sobie uświadomili, że nie zawsze jest konieczne to, abyście wszystkim dookoła pokazywali, jacy jesteście silni. Nie musicie im niczego udowadniać. Jesteście tacy, jacy jesteście, a okazanie słabości wcale nie jest wadą.

 1. Nie obwiniajcie innych o swoje problemy

Stopień, do którego możecie dotrzeć z własnymi marzeniami, jest zależny od stopnia odpowiedzialności, jaką możecie wziąć za własne życie. Wasze życie zależy tylko i wyłącznie od Was, więc nie próbujcie wmówić sobie czy innym, że jest inaczej.

3.5/5 - (Głosów: 4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here