zespół aspergera konformizm hedonizm manipulacja filmy psychologiczne przemoc psychiczna świadomy sen choleryk motywujące cytaty

Gry logiczne online – sposób na nudę i nie tylko

  • Udostępniam:

Gry logiczne, które można otworzyć w każdej przeglądarce, cieszą się dużą popularnością. Choć w większości przypadków nie są tak dynamiczne jak na przykład gry zręcznościowe to gra w nie spora grupa osób. Na czym polega fenomen gier logicznych online?

W każdym miejscu o każdej porze

Gry logiczne, jak sama nazwa wskazuje, są skoncentrowane na rozwiązaniu jakiegoś problemu. By zakończenie rozgrywki było możliwe trzeba się mocno skoncentrować – nie raz konieczne jest rozwiązanie zagadki rodem z testów IQ lub zadania matematycznego. Poziom rozgrywki zazwyczaj nie jest bardzo wysoki – mimo wszystko, tak jak w przypadku innych gier online – chodzi o przyjemne spędzenie czasu, a nie irytowanie się kolejną łamigłówką. Wbrew pozorom nawet proste gry logiczne potrafią być niesamowicie wciągające. Dla wielu osób ważne jest też to, że gry logiczne często są robione bardzo prosto. Prostsza grafika oznacza zwykle, iż nawet starsze komputery bez trudu poradzą sobie z jej załadowaniem.

Gry logiczne – gra w pojedynkę

Chociaż kolejne etapy gry z kategorii logicznych pokonuje się samodzielnie, nie oznacza to jednak, że gracze nie rywalizują. Choć ta rywalizacja nie przebiega w czasie rzeczywistym, to podobnie jak w przypadku gier zręcznościowych poszczególni gracze chcą pobić rekordy podane w komentarzach. I chociaż wydaje się, że to niemożliwe, to część uczestników podejmuje wyzwanie. Najczęściej podaje się czas rozwiązania danej zagadki lub liczbę punktów – wszystko zależy od rodzaju rozgrywki.

Gry logiczne różnego typu

Do specjalnej kategorii gier logicznych należą gry ucieczki. W tym przypadku kolejne zagadki doprowadzają zazwyczaj do klucza, który pozwala na swobodne opuszczenie pokoju. Zdarzają się również utrudnienia – niekiedy rozgrywkę należy zakończyć w określonym czasie – w innym przypadku gra zakończy się na przykład wybuchem pomieszczenia i koniecznością zaczęcia gry od nowa. W grach logicznych typu ucieczki ale nie tylko by uatrakcyjnić kolejne etapy często wstawia się elementy znane z gier zręcznościowych. Nie każdemu graczowi będzie to odpowiadać, zwłaszcza jeśli jest przyzwyczajony do niezbyt dynamicznej gry. Jednak w przypadku gier logicznych warto przekonać się nawet do tego typu urozmaiceń – wciągając się w kolejne etapy można nawet nie zauważyć, że umysł zaczyna pracować lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o tak zwaną pamięć krótkotrwałą. Gry logiczne online to coś, na co rodzice powinni nie tylko pozwalać dzieciom, ale również je do tego zachęcać. Także dorośli mogą znaleźć w grach logicznych coś dla siebie.


valhalla

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry logiczne na Twój komputer.

 

Gry logiczne online – sposób na nudę i nie tylko
5 (100%) Głosów: 1

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz

Gry logiczne online – sposób na nudę i nie tylko

Czas potrzebny do przeczytania artykułu: 2 min
Przeczytaj inne artykuły Destrudo
8208283461_d2d1b4f5f7_z
Co się dzieje z psychiką żołnierza po powrocie z misji?

Obecnie na całym świecie słyszymy o różnych konfliktach zbrojnych, najczęściej we wschodnich państwach. Wiele Państw zachodnich, w tym również Polska...

12429334035_91cb638105_b-800x500
Rodzina kontra problemy alkoholowe

Nie ma chyba na świecie rodziny, która nie borykałaby się z jakimiś konfliktami – co do tego chyba wszyscy jesteśmy...

Zamknij