Bestseller dnia

Dzieciństwo w segmencie

  • Udostępniam:

Dzieci posiadają pozazdroszczenia godną zdolność adaptacji do warunków, w jakich przychodzi im dorastać. Równie dobrze odnajdą się na zakurzonym podwórku między przedwojennymi kamienicami, jak i nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym. Jeśli więc marzysz o nowym domu nad jeziorem – taki znajdziesz w gminie Lesznowola – ale boisz się przeprowadzki ze względu na swoje dzieci, koniecznie znajdź chwilę na lekturę dzisiejszego artykułu.

Dzisiejszy wpis poświęciliśmy specyficznemu środowisku dorastania, jakie tworzy się w obrębie nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, zarówno w Warszawie i okolicy, jak i mniejszych miejscowościach.

Plac zabaw na wyłączność

Mieszkając w bloku na Ursynowie nie zapewnisz dziecku prywatnego placu zabaw, w jaki może się przeobrazić ogórek przy segmencie za miastem. Taka przestrzeń jest szczególnie ważna dla małego dziecka, które dopiero uczy się samodzielności – mają pewność, że Twojej Pociesze nic nie grozi, bo przecież bawi się w ogrodzie, dajesz dziecku więcej swobody, a to stymuluje jego rozwój. W krótce, na wasz plac zabaw zawitają również dzieci sąsiadów.

Swoboda przemieszczania się

W mieście boimy się puszczać dziecko samo. Zamknięte osiedle mieszkaniowe z placami zabaw i terenami zielonymi stwarza dziecku możliwość do swobodnego przemieszczania się, a rodzicowi gwarantuje spokój. Swoboda przemieszczania się jest bardzo istotna dla rozwoju naszego dziecka, które uczy się samodzielności i odpowiedzialności.

Socjalizacja w grupie rówieśniczej

Nowopowstające osiedla mieszkaniowe w Piasecznie, Nowej Iwicznej i Józefosławiu przyciągają rodziny z dziećmi. To sprawia, że w obrębie osiedla tworzą się grupy rówieśnicze, w ramach których dzieci uczą się funkcjonowania w grupie i współpracy z rówieśnikami.

Przedszkola i szkoły

Publiczne przedszkola i szkoły w Warszawie i najbliższej okolicy to molochy, a zapisanie dziecka do prywatnej placówki wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. W miejscowościach, takich jak Lesznowola, Nowa Iwiczna, Piaseczno czy Józefosław  – w sąsiedztwie, których co rusz powstają nowe segmenty takie jak te http://lakevillage.pl/ – dominują niewielkie placówki wychowawczo-opiekuńcze i oświatowe, w których dzieci traktuje się indywidualnie.

Wymienione powyżej argumenty brzmią niczym slogany reklamowe. Dlatego na zakończenie proponujemy historię Wojtka z segmentu. Jego rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce, kiedy Wojtek miał zaledwie 2 lata.

W tym roku siedmioletni Wojtek rozpoczął naukę w szkole podstawowej oddalonej od jego domu o 5 minut spaceru. Co rano Wojtek idzie do szkoły z mamą i swoim młodszym bratem. Po lekcjach wraca do domu ze swoim kolegą, który mieszka segment dalej. Popołudnia Wojtek spędza na świeżym powietrzu. On i jego koledzy potrafią godzinami biegać po osiedlu albo jeździć na rowerach. Wojtek nie rusza się z domu bez swojego dzwoniącego zegarka. To dzięki niemu mama może go w każdej chwili znaleźć. Jednak mama Wojtka nie telefonuje do syna zbyt często. Kiedy Wojtek i jego koledzy biegają po osiedlu i osiedlowym placu zabaw jego mama jest spokojna.

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

  • Udostępniam:

Dodaj komentarz