Bestseller dnia

Choleryk – jego nie zmienisz

 • Udostępniam:

Choleryk

Człowiek niekoniecznie ma wpływ na swój charakter, często środowisko jak również uwarunkowania genetycznego mogą wpływać na to jaki charakter człowiek posiądzie. Jak więc poradzić sobie z wybuchowością i nadmiernym gniewem osoby, jaką jest choleryk? Czy da się zmienić taką osobę lub poradzić na to cokolwiek innego?

Niestety, charakteru człowieka nie da się zmienić. Oczywiście, ktoś kto jest cholerykiem może pracować nad sobą jednak radykalna zmiana w charakterze jest nikła. Jakie cechy wyszczególniają choleryka? Przede wszystkim: dynamiczność, energiczność, impulsywność, ale także agresywność i wybuchowość. Choleryk jest bardzo trudną osobą jeśli chodzi o związki oraz pracę. Oczywiście nie oznacza to, że choleryk ma jedynie negatywne cechy, w przypadku pracy choleryk na pewno zdobędzie przewagę dzięki swojej aktywności, umiejętności podejmowania szybkich decyzji, rozwiązywania problemów czy zorganizowania. Dzięki tym cechom choleryk motywuje inne osoby do działania, lepszej wydajności. Niestety choleryk ma skłonność do dominowania w pracy i będzie starał się za wszelką cenę być najlepszym, dlatego też słowa krytyki nie docierają do takiej osoby, wręcz mogą go zdenerwować, a wtedy stanie się arogancki i krzykliwy, nie potrafiąc się dogadać z innymi osobami.

Jest jedna ważna rzecz, którą zawsze trzeba brać pod uwagę, nie każda osoba jest takim samym cholerykiem, dlatego też w przypadku związków z innymi osobami, nie możemy określać choleryka ogólnymi schematami. Każda osoba jest jednak inna, będą w pracy cholerykiem niekoniecznie tak samo musi podchodzić do związku. Jednak kobieta, która zwiąże się z cholerykiem powinna pamiętać o pewnych zasadach, które niestety są podstawą w takim związku, gdzie partner jest totalnym cholerykiem, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Wyrobienie pewnych zasad i umiejętności radzenia sobie z gniewem choleryka to podstawa.

Po pierwsze, jeśli osoba, która jest cholerykiem, zdenerwuje się i wybuchnie, to pod żadnym pozorem nie możemy jeszcze bardziej wzniecać jego złości. W takim przypadku najlepiej jest podejść obojętnie i zostawić choleryka w spokoju. Pod żadnym pozorem nie można odpowiadać krzykiem na krzyk, to jedynie spotęguje całe napięcie i dopiero wtedy stanie się gorąco.

Idąc dalej tym tropem osoby, które w swoim związku mają choleryka muszą wziąć pod uwagę, że są to aktywne osoby i najgorszym rozwiązaniem jest oddzielne spędzanie wolnego czasu. Należy wykorzystać wysoką aktywność choleryka, spędzać z nim więcej czasu, żeby więź pomiędzy tymi osobami była silniejsza. Żeby choleryk miał zajęcie i przez przypadek, nieświadomie nie szukał zwady.

Trzeba też zwrócić uwagę na zachowania oraz sytuacje, które sprawiają, że choleryk się denerwuje, po zdefiniowaniu takich sytuacji należy ich zwyczajnie unikać. Jeśli jednak choleryk używa nie tylko przemocy psychicznej (gniew, krzyk i kłótnie to także przemoc) i posuwa się dalej do przemocy fizycznej, to niestety ciężko będzie to zmienić i kobieta powinna poważnie zastanowić się nad tym związkiem.

Choleryka nie zmienisz, ale jest zawsze szanse na zmienieni dużo rzeczy, zarówno w swoim jak i jego życiu, jeśli sprawy nie zaszły za daleko. Wspólna praca nad swoimi zachowaniem i zachowaniem choleryka może sprawić cuda. Wystarczy tylko chcieć i być upartym w dążeniu do swoich celów – jak choleryk.

 

Następny artykuł serii -

Podobał Ci się ten artykuł? Daj nam motywację do pisania kolejnych udostępniając go :)

 • Udostępniam:

9 komentarzy

 1. Karolina 5 lat temu
 2. Gosienka 5 lat temu
 3. Ela 4 lata temu
  • Doloree 11 miesięcy temu
 4. Anonim 3 lata temu
 5. Doświadczona 3 lata temu
  • Ania 2 lata temu
 6. Ania 2 lata temu
 7. Ania 2 lata temu

Dodaj komentarz