Strona główna Ciekawostki i poradniki 5 powodów, dla których nie powinno Cię obchodzić to, co mówią o...

5 powodów, dla których nie powinno Cię obchodzić to, co mówią o Tobie inni

100
1

Następny artykuł serii – Relaks – Twój najlepszy przyjaciel

Z wiekiem człowiek zaczyna rozumieć, że czasem lepiej jest, gdy nie przejmuje się zbytnio tym, co o mówią inni ludzie. Niezależnie od tego czy są to bliskie nam osoby, czy też całkiem obcy niemający zbytniego wpływu na nasze życie, a po prostu lubujący się w komentowaniu wszystkiego.

A oto dlaczego zdanie innych ludzi nie powinno Was obchodzić:

  1. Jesteś tylko kroplą w morzu w życiu większości ludzi

Większość ludzi jest skrajnie egocentryczna i myśli, że ich działania oraz słowa mają ogromne znaczenie dla wszystkich pozostałych. Właściwie to każdy myśli zazwyczaj jedynie o tym, co sam zrobił czy powiedział, a nie o czynach kogoś drugiego. Idąc tym tokiem rozumowania, nawet jeżeli ktoś pomyśli coś na Twój temat, to zazwyczaj nie zajmie mu to więcej niż 10 minut, chyba że mowa o Twojej matce albo o kimś, kto jest w Tobie szalenie zakochany. Obydwa warianty nie są jeszcze takie straszne. Dlatego też uwierz mi, że nawet jeśli skoczyłbyś z Pałacu Kultury ze spadochronem, na którym widniałby napis „jestem wieśniakiem” i wszystkie media by o Tobie pisały oraz komentowały całe zdarzenie może nawet i 2-3 dni, to miej pewność, że przeciętny człowiek, który by się dowiedział o Twoim „niesamowitym” czynie – nie poświęciłby na ten fakt więcej niż 1% wszystkich swoich myśli w danym dniu. Można to porównać do tych krótkich rozważań pt. – pizza czy kebeb.

  1. Nie możesz wszystkiego kontrolować

Z założenia człowiek może się martwić dosłownie o wszystko. Nawet o to, czy zaraz aby czasem nie spadnie mu meteoryt na głowę. Albo o to, że coś wybuchnie w pobliżu jego sypialni w czasie, gdy on będzie spał. Albo że pozna miłość swojego życia i ją utraci lub nagle umrze. Chodzi po prostu o to, że pomimo, iż mamy własną wolę to istnieją rzeczy, których nie możemy kontrolować (i to może nawet lepiej dla nas). I właśnie sposób, w jaki myślą inni ludzie jest jedną z tych rzeczy, nad którą nie możemy zapanować. Dlatego dobrze jest, gdy każdy myśli i robi tak, jak chce oraz pozwala na to innym.

  1. Nikt Ci nie powie „brawo”

Nawet jeśli zdanie innych ludzi jest dla Ciebie bardzo ważne i postępujesz w taki sposób, jak oni by chcieli byś postępował to bądź pewien, że nikt Cię za to nie pochwali. Odwrotnie. Będziesz w ich oczach bezosobową lalką, która nie ma swojego zdania. A im bardziej się będziesz starał, by sprostać ich wymaganiom, tym mniej będą Cię szanować i zwyczajnie wejdą Ci na głowę. Prawda jest taka, że większość ludzi potrzebuje w swoim otoczeniu lidera, autorytetu, na którym będą mogli się wzorować. W związku z tym niestety świat jest pełen ludzi, którzy na lewo i prawo opowiadają same głupoty, natomiast robią to z takim przekonaniem, że wszyscy dookoła pieją z zachwytu. Warto być czujnym, wychwytywać takie „zjawiska” i trzymać się od nich z daleka lub po prostu nie przejmować się nimi.

  1. Stracisz dużo cennego czasu

Dopóki martwi Cię to, co myślą o Tobie inni, Twoje życie nieprzerwanie płynie i dopiero w pewnym momencie budzisz się jako emeryt i zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele okazji zmarnowałeś tylko dlatego, że bałeś się opinii środowiska, nie chciałeś narazić się na pośmiewisko lub obawiałeś się, że nikt Cię nie zrozumie. Dopiero wtedy uświadomisz sobie, że postępowanie zgodnie z oczekiwaniem innych często kryje w sobie dużo większe zagrożenie dla naszego osobistego szczęścia, aniżeli jakakolwiek własna pomyłka na drodze do właściwego szczęścia. Ale jest już za późno.

  1. Ludzie mają nudne życie

Nie jest rzeczą obowiązkową, abyś był „profesjonalnym plotkarzem” by komentować głośny rozwód swoich sąsiadów czy nowy biust byłej koleżanki. Prawda jest taka, że gdybyś miał ciekawsze rzeczy do roboty, nie zaprzątałbyś sobie głowy takimi sprawami. Dlatego też nie powinno Cię martwić to, że inni mają tak bardzo smutne, puste i nudne życie, że karmią się sprawami innych ludzi. Jest to tylko i wyłącznie ich problem. Zatem jeżeli ich komentarze nie wpływają realnie na Twoje życie – olej to.

5/5 - (Głosów: 6)

1 KOMENTARZ

  1. Lubię czytać Wasze artykuły ze względu na ich wartość merytoryczną. Dziś przeczytałam ten, lifestylowy artykuł i wiem, że będę czytać Was jeszcze chętniej:) Dobrze wiedzieć, że osoby, które wiedzą tak dużo o czlowieku, potrafią podejść też do niego z dystansem i uśmiechem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here