Strona główna Związki i relacje 10 sposobów na dobre relacje w związku

10 sposobów na dobre relacje w związku

76
0

Następny artykuł serii – Niechciane związki

Prawdą jest, że niewiele jest idealnych par na świecie, jednak moim skromnym zdaniem jest to wina wyłącznie osób, które są w takich związkach i nic nie robią w kierunku by poprawić swoje relacje w związkach. Jest natomiast wiele zasad, które gwarantują dobre relację w związku. Poniżej wymienimy kilka najbardziej istotnych, takich, które znacząco wpływają na relacje w związku. Kolejność wymienianych zasad jest zupełnie przypadkowa.

Zaufanie w związku
Najbardziej podstawowa i elementarna zasada jaka może istnieć. Żaden związek nie przetrwa próby czasu, jeśli ludzie, którzy postanowili ze sobą być nie mają do siebie zaufania.

Akceptowanie wad drugiej osoby
Niektórym osobom wydaje się, że wprowadzenie zmian w swoim życiu, w swoim zachowaniu oraz przyzwyczajeniach to prosta sprawa. Jednak nie wszystko da się zmienić i ważnym elementem w związku jest to, aby akceptować nawet najgorsze wady w drugiej osobie, a w szczególności, jeśli próbowała to zmienić.

Szacunek

To również bardzo ważny element w każdym związku. Okazując szacunek nawet w najprostszych sytuacjach wyrobimy w sobie pewne zachowania. W żadnym związku nie można dopuścić do sytuacji, w której szacunek odchodzi na drugi plan, zanika, z tego miejsca już niedaleko będzie do pokazywania wzgardy i totalnego lekceważenia drugiej osoby.

Wspieranie drugiej osoby
Według wielu osób jest to jeden z ważniejszych elementów dla utrzymania zdrowych relacji w związku. Cóż z tego, że dwoje ludzi będą jedli ze sobą śniadania, wspólnie sprzątali i gotowali, przeżywali chwile uniesienia jeśli w trudnych chwilach, druga osoba nie będzie mogła liczyć na wsparcie. Dobre słowo, wspólne zastanowienie się nad problemem i szukanie jego rozwiązania to jedna z ważniejszych rzeczy, która buduje w związku poczucie bezpieczeństwa, poczucie tego, że ktoś nad nami czuwa i bardzo mu zależy na naszym szczęściu.

Używanie słowa przepraszam
Nawet jeśli dopuściliśmy się do karygodnego czynu, powinniśmy umieć używać słowa przepraszam. Nie tyczy się to jednak tylko do bardzo poważnych przewinień jednak nawet do tych błahych. Jest to słowo, które używane w odpowiednich momentach może załagodzić nawet największy konflikt w związku.

Wybaczaj
Przyznanie się do winy to jedno, jednak drugim ważnym aspektem jest umiejętność przebaczania drugiej osobie. Po wyjaśnieniu sobie zajścia należy wybaczyć i nie wracać więcej do złych chwil, jest to chyba najgorsza z możliwych rzeczy jaką może robić jedna ze stron związku.

Częste rozmowy
Biorąc pod uwagę to, że ludzie spędzają ze sobą mnóstwo czasu, a w szczególności gdy już zamieszkają razem, rozmowa to jedna z istotnych czynności w związku. Wspólne debatowanie na tematy nawet niedotyczące nas samych zbliżają ludzi. Sprawiają, że człowiek wyrabia w sobie pewną cechę, świadomość, że może porozmawiać dosłownie o wszystkim z drugą osobą.

Wspólnie spędzaj czas
Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona/y to staraj się wykonywać wspólne czynności w domu. Nic nie zbliża dwójki ludzi bardziej jak wspólne spędzanie czasu. Kupiliście nowe meble, które trzeba złożyć? Zróbcie to razem. Spędzicie razem czas, wspólnie będzie wykonywać pewną czynność, a dodatkowo znajdziecie okazję do rozmowy.

Bliskość i intymne chwile
Okazywanie uczuć poprzez bycie czułym oraz spędzanie intymnych chwil w łóżku to jeden z filarów udanego związku. Mówiąc wprost, nie istnieje chyba ani jeden udany związek oparty na platonicznej miłości. Czując do siebie chemię musicie ją czuć także w przypadku intymnych zbliżeń, skrępowanie z czasem mija, a potem jest najważniejsze by obydwie strony związku czerpały przyjemność z seksu i intymnego spędzania czasu.

Szukajcie kompromisu
Jeśli dwie osoby w związku nie są zgodne co do pewnej kwestii i żadne nie chce ustąpić, to najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji jest kompromis. Wspólna debata nad „za i przeciw”, a następnie wyciągnięcie rozwiązania, które będzie odpowiadała każdemu.

Powyżej zostały opisane jedne z najważniejszych aspektów w budowaniu zdrowych relacji w związku. Istnieje wiele innych aspektów, jednak te, uważam za jedne z ważniejszych. Podstawową sprawą jest jednak miłość, która powinna być pielęgnowana zarówno od strony kobiety i mężczyzny. Bez tego, żadne porady i dbanie o pozostałe aspekty będą nieskuteczne.

 

5/5 - (Głosów: 2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here